Организираме бизнес форум с Япония в началото на 2019 г. 12.12 | 16:25
Искаме да привлечем повече малки компании, които да работят със Страната на изгряващото Слънце

Българо-японски бизнес форум ще се проведе в София през месец януари. Това бе договорено по време на среща на заместник-министърът на икономиката Александър Манолев с посланика на Япония у нас Н.Пр. Масато Ватанбе. Това е поредно събитие, след подписването на меморандум за задълбочаване на бизнес контактите между двете страни.
Участниците в срещата оцениха като много успешен бизнес форума, който се проведе в България през месец юни тази година и в който участие взеха над 30 японски компании. "Организирането на ново бизнес събитие в кратък период показва, че има сериозен потенциал в икономическата сфера между нашите две страни и че България е атрактивна дестинация за инвестиции", посочи Александър Манолев. По думите му Министерството на икономиката ще се ангажира да привлече повече български компании, които имат интерес или потенциал да работят на японския пазар. Има възможности за навлизане на редица български продукти на него, като вина, млечни продукти, розово масло, рибни продукти и др., стана ясно по време на срещата.
Посланик Ватанбе съобщи, че вече е стартирана предварителна подготовка на форума, като целта е да се насочи към японски компании, които имат бизнес в България или интерес към нашата страна. Планира се това да бъде първото от редица събития в икономическата сфера през 2019 г.
Стокообменът между България и Япония през първото полугодие на 2018 г. отбелязва 40% ръст и надхвърля 100 млн. долара. Редица японски компании вече развиват успешен бизнес у нас, сред които "Сумитомо Електрик", "Тошиба”, "Мейджи”, "Мицубиши", "Ядзаки Корпорейшън” и др.
Водещи
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
-
Полицията в Охрид отрече да е открито тялото на удавен българин
Издирването на изчезналия продължава и днес
10.08 | 16:40
-
Завишени нива на метан след пожара в Харманли
10.08 | 16:00
-
Димо Алексиев потвърди: Да, арестуваха ме след "Черешката на тортата"
Актьорът е убеден, че някой много го иска в затвора
10.08 | 15:30
Най-четени
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20