Оставка! Точно сега сменят шефа на Фонда за гарантиране на влоговете 19.11 | 11:53
Кабинетът постави на поста бивш член на УС на ПИБ и настоящ директор на Общинска банка

Половин месец след като Българската народна банка (БНБ) взе решение да отнеме лиценза на Корпоративна търговска банка (КТБ) и средствата на всички гарантирани вложители във финансовата институция останаха в отговорността на Фонда за гарантиране на влоговете, Министерски съвет (МС) реши да смени неговия председател.
В съобщение на пресцентъра на правителството се посочва, че досегашният шеф на фонда Росен Николов е подал молба за напускане. От МС допълват, че за негов заместник е бил избран Радослав Миленков.
Името на Миленков е добре познато в банковата сфера. Той е бил в управителния съвет на Първа инвестиционна банка (ПИБ), а до настоящия момент е бил част от управата и изпълнителен директор на Общинска банка. Преди това е работил като инвестиционен посредник и одитор в "Делойт и Туш България".
Около въпросната марка "Делойт" се зашумя около случая с КТБ. Нейната дъщерна "Делойт одит" беше една от трите фирми, които извършиха одита на КТБ. Ден преди Централната банка да вземе окончателното решение за съдбата на КТБ стана ясно, че вложители в банката дават компанията на прокуратурата.
Мотивите да се предприемат тези действия са, че има информация за неимоверен конфликт на интереси при извършването на одита на КТБ. Става въпрос за това, че управляващият съдружник в "Делойт одит" Силвия Пенева на 20 октомври е внесла документи за извършена цесия и на 21 октомври цесията е осчетоводена.
В началото на месеца стана ясно, че възстановяването на гарантираните депозити трябва да започне на 4 декември. Това трябва да стане чрез 10 банки, за да се избегнат опашките. Преди това трябва да стане ясен списъкът на хората с гарантирани влоговете. Депозантите, които не са включени в него, но смятат, че влогът им подлежи на гаранция, могат да подадат писмено възражение до квесторите на КТБ в срок от 1 година от старта на изплащането.
Водещи
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
И превозвачите излизат на протест
20.03 | 13:10
-
Търсят 225 войници, нужни са шофьори, механик
Кандидатите могат да подадат заявления до 25 април 2025 година
20.03 | 12:59
-
Научете кога и как да варосвате правилно вашите овошки
Всяка пролет градинарите в България се изправят пред дилемата дали да варосват овошките си.
20.03 | 12:45
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Лорер: Видя се мнозинството в зала вчера - на управляващите и ДПС-Ново начало
"Имам сериозни опасения за този бюджет. ПП-ДБ няма да подкрепи бюджета, защото не се изпълни...
20.03 | 08:45
-
Пловдивският окръжен съд постанови по-тежки присъди на близнаците от Цалапица
Магистратите увеличиха наложеното на всеки от подсъдимите наказание в размер на 3 години...
20.03 | 11:15
-
Мъчителят Красимир:Биологичната му майка е била проститутка и го е изоставила като малък
Израснал е в домове за сираци. Биологичната му майка е била проститутка и го е изоставила като...
20.03 | 08:59