От миналата Коледа досега стоките от потребителската кошница са поскъпнали с 2% 28.12 | 10:59
Шампион в поскъпването е зелето

От миналата Коледа досега стоките от потребителската кошница са поскъпнали с 2%. Това каза в студиото на "Събуди се” по NOVA председателят на държавната комисия по стокови борси и тържища Владимир Иванов.
Той подчерта, че в нея влизат основни хранителни продукти. "Не говорим за кафе и какао, защото тяхното поскъпване е на световно ниво първо заради непреодолимите суши, сега – заради непреодолимите наводнения”, обясни Иванов.
"Шампион в поскъпването е зелето. От миналата година цената му е скочила с 53%”, посочи председателят на държавната комисия по стокови борси и тържища. Той открои и доматите като продукти, които са поскъпнали с 21 на сто от миналата година.
Краставицата и цитрусите, с изключение на лимона, са на нивата от 2023 г. Цените на свинското и пилешкото месо също са се запазили. Олиото е поскъпнало заради лошата реколта. С 13% е поскъпнало то спрямо 2023 г.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
-
Пеканов: Послъгват, но важното е депутатската заплата да върви!
Той коментира протеста срещу еврозоната
01.06 | 13:00