По-високи заплати във ВМЗ от другия месец 28.08 | 15:34
Оръжейният завод в Сопот въвежда нова схема за бонуси

Нова система за допълнително материално стимулиране /ДМС/ - по-справедлива и по-мотивираща, която обхваща в детайли всяко от звената, разработва оперативното ръководство на предприятието. Това става по разпореждане на министъра на икономиката Емил Караниколов и след проведени преговори със синдикалните организации в държавното дружество.
Целта на новата система е по-справедлива оценка на всяко структурно звено. Тя е необходима за стимулиране процеса на реализация на Инвестиционна програма 2020, коментира изпълнителният директор на "ВМЗ" ЕАД – д-р инж. Иван Гецов. Според него целта на програмата е пълна промяна на дружеството и превръщането му в едно от най-модерните предприятия в страната ни.
"Досегашната система бе насочена основно към стимулиране на звената, пряко свързани с производствения процес и в голяма степен определящи и допълнителното материално стимулиране на структурите, целящи подобряване сфери на дейност извън производството. Системата даде положителни резултати; премахна уравниловката, наследена от миналото, и повиши производителността на труда. Това се вижда от постигнатите резултати за 2016 г. и за първото полугодие на настоящата година. Очакваме изключително добри резултати и за деветмесечието", поясни изпълнителният директор. Той съобщи още, че за първото полугодие на 2017-а във "ВМЗ" е постигнато средно работно заплащане от 1 052 лв. при среден числен състав 4 600 души.
За да се реализира новата система за ДМС, още през месец септември ще бъде повишен фонд "Работна заплата" с до 10%, а тестовият вариант на системата ще е готов до края на същия месец и внедрен през последното тримесечие на годината. Тези срокове са съобразени с разпореждането на министърът на икономиката Емил Караниколов, чието ведомство е принципал на предприятието.
Водещи
-
Парламентът ще излезе в почивка, оставяйки нерешени ключови въпроси
Младите лекари остават без решение
31.07 | 08:30
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59