Превозвачите искат среща с министъра на транспорта 30.05 | 15:51
Те са изпратили писмо до ведомството

Трите най-големи браншови организации в автомобилния транспорт поискаха среща с министъра на транспорта Данаил Папазов заради проблемите на превозвачите ни в Турция.
Това е посочено в писмо, изпратено до Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, съобщава агенция "Фокус”.
Писмото е на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт (БАСАТ) и Съюза на организациите от автомобилния транспорт (СОАТ) и Асоциацията на българските предприятия за международни превози и пътищата (АЕБТРИ).
В него те посочват, че на 27 май в Истанбул се е провела среща между тях трите и Асоциацията на международните превозвачи на Турция.
Позицията на българските организации е, че въпреки желанието им за намиране на решения, от турска страна са изразили твърда позиция и не са подписали подготвения протокол.
"Бихме желали в удобно за Вас време да Ви запознаем с подробностите, с нашата позиция и неподписания протокол. Считаме, че със спешното Ви информиране ще получите реална представа за проблемите и исканията на българската страна и ще направите необходимото за своевременното им решаване", пише в писмото на организациите.
Те уверяват, че правят всичко възможно да не се стига до нова блокада.
Водещи
-
Стана известен последният есемес на Тодор Славков до Крушарски
Съобщението до бизнесмена Малък Тошко е изпратил десет дни по-рано - на 11 юли
02.08 | 17:40
-
Мира Радева в шок: Мъжът ми чака близнаци, изневерявал ми е с години!
Социоложката се развежда
02.08 | 17:00
-
Пътен експерт: Държавата има нужда от нов подход за справяне с войната но пътищата
Тежките катастрофи станали през изминалата година са над 7000, сериозно ранените са над 1800...
02.08 | 16:40
Най-четени
-
Протест затваря пътя към ГКПП "Маказа"
Призовават се гражданите, планиращи пътуване към Гърция в този ден и часови диапазон, да...
02.08 | 09:45
-
Хиляди с глоби по 350 евро в Гърция
Камионите и автобусите нямат право да се движат в лявата лента, дори при изпреварване
02.08 | 15:00
-
12 гръцки плажа загубиха своя "Син флаг"
На Халкидики разчистват плажовете от неправомерно поставени частни чадъри
02.08 | 10:40
-
Петър Ганев: Промените в Закона за еврото се правят с цел концентрация на власт
Определени политически лица са в атака и това може да разбърка реда, по който се правят...
02.08 | 11:20