Превозвачите твърди - остават до решаване на проблемите 16.05 | 09:47
Над 100 ТИР-а са блокирали границата ни с Турция

Блокадата по пунктовете на границата ни с Турция ще продължи до решаване на проблемите. Това заяви Петко Ангелов, зам.-председател на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт (БАСАТ), предаде агенция "Фокус". През пунктовете може да преминават само леки коли и туристически автобуси.
По думите му обещанието на турските власти, че тенденциозното отношение към българските превозвачи ще спре, не се е случило. Все още нямало разрешителни и камионите не можели да влизат и излизат от Турция.
Той обясни, че се очаква някакво решение, тъй като транспортният министър Кристиан Кръстев вече е разговарял с турския си колега.
Ангелов посочи, че в момента на ГКПП Капитан Андреево има около сто камиона, като на Лесово били още толкова.
Той призова всички превозвачи, които имат проблеми, да дойдат на границата.
По-рано през деня от "Автомобилна администрация" обясниха, че проблемът идва от разпореждането на турските власти за "стриктен" контрол върху българските превозвачи. Въпреки разговорите с тях миналата седмица натискът не е намален, отчитат от ведомството.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20