Приватизацията на ВМЗ приключва до три месеца 07.02 | 16:28
Предметът на дейност на завода трябва да се запази

До около три месеца трябва да приключи приватизационната сделка на Вазовските машиностроителни заводи. Това съобщи председателят на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол Емил Караниколов, цитиран от агенция "Фокус".
Веднага след като решението на парламента за изключване на ВМЗ–Сопот от списъка на забранените за приватизация предприятия се обнародва в Държавен вестник, ще се започнат срещи със синдикатите. "На тях трябва да се уточнят социалните елементи и най-вече да се уговори запазването на предмета на дейност на завода", обясни Караниколов.
В агенцията за приватизация следва да се обсъди и какви ще са критериите за достъп на бъдещи купувачи, като е ясно, че ще бъдат допускани стратегически инвеститори, които се занимават с военнопромишления комплекс, отбеляза Караниколов. По думите му това не означава, че няма да бъдат допуснати и фирми, които се занимават с гражданска продукция.
Сред задачите на приватизационната агенция е да се допита до всички консултанти, с които има сключен меморандум за сътрудничество, за да може да разбере потенциалните интереси на евентуалните инвеститори и техните профили. Според Караниколов само така ще намери отговор на въпроса "Какви инвеститори имат интерес относно ВМЗ-Сопот”.
"При всички положения оборотите ще бъдат свалени, но това ще стане в зависимост именно на тези профили на потенциални инвеститори, които заявяват интерес към завода", подчерта Емил Караниколов.
Според него най-вероятно и при новата приватизационна процедура ще бъдат запазени социалните текстовете, които фигурираха в стратегията за приватизация. "Ще се борим за запазване на фонд работна заплата, на състава на дружеството, съответно и за неустойките, които впоследствие ще се уточнят със синдикатите", каза шефът на Агенцията за приватизация.
Водещи
-
При спецакция на полицията: Разкрита е схема за измами с онлайн кредити за над 150 000 лева
28-годишен мъж е привлечен като обвиняем и е с мярка "задържане под стража" до 72 часа.
28.08 | 21:00
-
Златко Баретата показа как изглежда и тренира на 56 г. ВИДЕО
Ъндърграунд героят е в топ форма, превърна се в звезда в ТикТок
28.08 | 20:45
-
Емрах пресече слуховете: Не се жени за балдъзата си!
28.08 | 20:30
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
620 евро минимална заплата – спор между синдикати и работодатели
Минималната почасова ставка ще стане 7,31 лева при влизането в еврозоната
28.08 | 13:30
-
Арман Бабикян: Седят, дебнат се и търгуват с назначенията
"Седят, дебнат се и търгуват", описа Бабикян процеса на назначаване, като прогнозира: "Ако...
28.08 | 11:45