Приеха отчета на Националния доверителен екофонд за 2010 г. 27.07 | 15:30
НДЕФ е финансирал 100 проекта на обща стойност 142 млн. лв. от 1995 г. насам

Правителството прие отчета за дейността на Националния доверителен екофонд (НДЕФ) за миналата година, съобщи пресслужбата на Министерския съвет.
От началото на дейността си до края на миналата година НДЕФ е финансирал 100 инвестиционни проекта на обща стойност 142 млн. лв., като одобрените от фонда средства за тях са 26,5 млн. лв.
Завършените инвестиционни проекти до края на 2009 г. са 98 на обща стойност 141,5 млн. лв. Делът на одобреното от НДЕФ финансиране за тях (26,5 млн. лв.), представлява средно 18,7% от общата им стойност.
В резултат на подкрепата на НДЕФ е мобилизиран допълнителен инвестиционен принос, предимно от международни източници, за над 115 млн. лв. в екологичната инфраструктура на страната.
Фондът е създаден през 1995 г. за управление на средствата от суапово споразумение между правителствата на България и Швейцария "Дълг срещу околна среда".
Чрез него част от дълга в чуждестранна валута на България се заменя срещу финансиране в местна валута на екологични проекти на територията на страната ни.
Поради приключване на мандата на НДЕФ по суаповото споразумение и изчерпване на финансовия ресурс, през 2010 г. не са разглеждани и финансирани инвестиционни предложения. С промени в Закона за опазване на околната среда от миналата година бяха изменени задълженията на НДЕФ.
Водещи
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
-
След ареста на Благомир Коцев: „Обнови Европа“ инициира дебат в ЕП
Според групата на либералите е налице атака срещу демократичните институции
23.07 | 20:15
-
Политолог: Опозицията няма интерес от избори
Управляващите са по-подготвени, смята Цветанка Андреева
23.07 | 20:00
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
Въведено е частично бедствено положение в Тополовград заради пожар в Сакар
Предупреждение за населението
23.07 | 10:15