Проверяват дали/кои кредитни милионери са били агенти на ДС 26.10 | 11:27
На проверка подлежат 10 500 фирми

Комисията по досиетата ще проверява кредитните милионери за принадлежност към бившата Държавна сигурност, реши парламентът.
Депутатите приеха на второ четене промени в Закона за достъп и разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към ДС и разузнавателните служби на Българската народна армия, пише БТА.
Предвижда се Комисията по досиетата да разкрие и обяви имената на лица, посочени като длъжници по Закона за информация относно необслужвани кредити, за които е установена принадлежност към ДС и разузнавателните служби на БНА.
Над 10 500 фирми подлежат на проверка на база на списък на БНБ от 1997 г., обяви председателят на комисията по досиетата Евтим Костадинов.
Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00