Производственият сектор в еврозоната отчита леко подобрение 03.06 | 14:30
Индексът на промишленото производство и услугите в еврозоната, т.нар. PMI индекс, се повиши до 48.3 от 46.7 през април

Темпът на спад в производствения сектор на еврозоната се е забавил през май, а количеството нови поръчки се повишава, става ясно от проучване, цитирано от ВВС.
Индексът на промишленото производство и услугите в еврозоната, т.нар. PMI индекс, се повиши до 48.3 от 46.7 през април, отбелязвайки най-високото си ниво от 15 месеца насам.
Нивата на индекса под 50 показва свиване на производствената дейност. В сектора вече има сключени договори за 22 поредни месеца според данните от проучването.
В Германия - най-голямата европейска икономика, PMI индексът се повиши до 49,4 точно под прага от 50 и маркира най-високото си ниво за последните три месеца.
Испания и Гърция също отчитат сериозни подобрения в сектора на производството и услугите. Испанският PMI индекс е 48.1, което е 24-месечен връх, а в Гърция индексът е 45,3 - най-висок за последните 23 месеца.
Водещи
-
Заради напускането на ДПС - ДПС: Управляващите партии с обща позиция
България се нуждае от редовно правителство, категорични са от ГЕРБ-СДС, БСП - ОЛ и ИТН
15.04 | 21:00
-
Подписаха договора за проучвания за добив на нефт и газ в Черно море
На церемонията присъства и премиерът Росен Желязков
15.04 | 20:45
-
Тръмп съкращава с 50% бюджета на Държавния департамент
Ще бъдат закрити програми и посолства по целия свят
15.04 | 20:30
Най-четени
-
Недоволство в Перник заради концесия за добив на въглища
Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров
15.04 | 16:45
-
Футболният лукс в Европа: Къде живеят звездите? 3
15.04 | 08:30
-
Някои видове мухъл са безопасни, като тези, използвани в производството на сирене
Но битовата плесен върху хляб или други продукти не се отнася за тях.
15.04 | 11:45