САЩ ще предложи нови правила за суап дилърите 29.06 | 10:27
Очаква се късно вечерта днес (29.06.11) да бъде гласувано публикуване на предложенията за публичен коментар

Американската комисия по ценните книжа и борсите (SEC) официално ще предложат нови правила по отношение дейността на суап дилърите и връзката им с клиенти, предаде Ройтерс.
Предложението на SEC е събрано в над 200 страници, като в него влиза въвеждане на протекции за пенсионни фондове и общински сдружения. Целта е да се предотврати фалит на подобен тип дружество, който би довел до загуба на пенсия за стотици инвеститори.
Като цяло новите правила ще се отнасят за финансови институции като Goldman Sachs, JPMorgan Chase и Morgan Stanley, които се занимават с финансови инструменти като кредитен суап* и деривати*.
Предложението за новите правила на SEC идва като изискване на закон в САЩ, съгласно който суап дилърите трябва задължително да упражняват мониторинг върху търговските си действия, да имат системи за оценка на риска и да дават информация относно ключови аспекти по условията на суап сделките.
Очаква се късно вечерта днес (29.06.11) SEC да гласува за публикуване на предложенията си за публичен коментар.
* суап - договор за размяна на серия бъдещи плащания, при който най-малко за едната страна не е известен размерът на бъдещите плащания, но е известна формула по която ще бъдат определени.
* дериват - финансов инструмент, чиято стойност е производна на стойността на даден актив. Вместо да търгуват със самия актив, участниците на пазара се договарят за обмяна на пари, активи или друга стойност в бъдещ момент.
Водещи
-
Теменужка Петкова: Асен Василев доведе до колапс финансите на България
По-рано днес председателят на ПП посочи пред журналисти, че към края на юли ГЕРБ са докарали...
17.09 | 21:00
-
Юлияна Янева си осигури медал на световното по борба
Тя преодоля действаща шампионка по пътя към финала на 68 кг жени
17.09 | 20:45
-
Нов закон: 5 бона глоба за домашно вино
Солени санкции, ако ни пробутват евтина ракия за специална
17.09 | 20:30
-
Столичният квартал „Дружба 2“ - без топла вода и парно до Нова година
Ремонтни дейности ще обхванат 120 сгради
17.09 | 20:15
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: На 100% подкрепяме вота на недоверие
"Ние сме част от партиите, които са го подкрепили, не са търсили от нас подписи, ние сме от...
17.09 | 11:45
-
Експерти: България е рекордьор по загуба на вода
Според експертите България е рекордьор по загуба на вода.
17.09 | 10:30
-
След стрелбата в училище в Хасково: Майката на ученика поискала пистолета, държала се безочливо
Реакцията на ръководството на училището:
17.09 | 10:15