Синдикати против обединяването на НАП и Агенция "Митници" 17.10 | 20:23
От КНСБ и КТ "Подкрепа" смятат, че това нарушава правата на служителите във ведомствата

Синдикати се обявиха против обединяването на Националната агенция за приходите (НАП) и Агенция "Митници". Това потвърдиха от КНСБ и КТ "Подкрепа" в декларация, изпратена до медиите.
От двете организации посочват, че подобна стъпка би била в нарушение на правата на служителите в двете структури. Синдикатите съобщават, че са готови да обсъдят проблемите в двете приходни агенции. "Ще приемем всяко принципно решение, което води до повишаване на приходите в хазната и не накърнява правата на работещите в приходните администрации”, посочват те.
От КНСБ и КТ "Подкрепа" потвърждават, че ще започнат спешни консултации с "всички, които се припознават като отговорни за фискалната политика на страната".
Преди месеци от ДПС предложиха сливането на НАП и Агенция "Митници". "Мисля, че идеята за обединяване на Националната агенция по приходите (НАП) и на Агенцията "Митници" има много голям смисъл с оглед на подобряването координацията между двете институции", коментира тогавашният финансов министър Петър Чобанов.
Според него идеята може да се осъществи на етапи. Започва се от засилване на координацията между ръководствата, създава се междинен орган и след това се преминава към сливане на двете структури.
Водещи
-
Предлагат потребителска такса за джипито да стане 3,90 лв.
За това настояват от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ)
03.10 | 21:00
-
Властите в шок: "Елените" в руини!
Делегацията инспектира района около „Форт Нокс привилидж“ в курортното селище, където живота...
03.10 | 20:45
-
Крум Зарков: Казусът "Сарафов" има потенциал да свали правителството
Ситуацията му е невъзможна и неудържима, смята бившият правосъден министър
03.10 | 20:30
-
Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България
За това съобщиха от Министерството но отбраната
03.10 | 20:15
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
Евродепутатите от 4 групи в ЕП гласуват срещу Урсула фон дер Лайен
ЕП ще гласува вот на недоверие следващия четвъртък
03.10 | 14:30
-
Нов протест на млади лекари с искания за достойно заплащане и условия на труд
"Исканията ни не са само финансови. Искаме истински реформи в системата", заяви д-р Даниел...
03.10 | 16:15