Срив на акциите на банки предизвика сътресение на борсите 18.08 | 20:11
Опасенията от нова глобална криза пък разклатиха позициите на водещите компании

На фондовите пазари по света бяха отчетени сериозни спадове на цената на акциите, причинено от негативните очаквания за развитието на световната икономика. Много рязко се сринаха цените на банковите акции и след данните, че Федералния резерв на САЩ има намерение да третира чуждите банки като американски.
Появиха се и слухове, че Резервът е поискал информация за големи европейски банки, които имат клонове на територията на САЩ, пише "Ройтерс". Пострадаха банки като BNP Paribas, Commerzbank, Dexia и Deutsche Bank.
Всъщност в края на търговския ден в Европа нямаше борса без червена светлина по таблата, указващи цените на акциите. Търговията на Deutsche Boerse завърши с понижение от 5.82% за основния индекс на борсата – DAX. Стойността му вече е 5 602 пункта. Индексът на Лондонската фондова борса (LSE) FTSE 100 приключи деня със спад от 4.5% до ниво от 5 092 пункта.
5.5% от стойността си загуби индексът на Парижката фондова борса, част от NYSE-Euronext, CAC 40. В края на деня стойността му достигна 3 076 пункта.
Разпродажбите продължават и в американските сесии на борсите. Сред най-големите губещи на борсите днес се оказаха Citigroup. Акциите на банката поевтиняха с 9.6% до цена от 27 долара. Morgan Stanley загуби 7.5% от пазарната си капитализация, а акциите на банката се търгуваха за 15.75 долара за брой.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Изненада! Черната пантера от Шумен забелязана и във Варна
"Шуменското плато" остава отворено
19.07 | 10:40
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40