Стока за милиони е блокирана в мол в Русе 23.07 | 21:52
Търговският център е бил обявен в несъстоятелност през април

Стока, равняваща се на милиони левове, от три месеца е блокирана в обявен в несъстоятелност мол в Русе. През април месец той е бил запечатан с всички неща, изложени в магазините. От тогава всички наематели в търговския център нямат никакъв достъп до своите складове и оборудване, съобщава bTV.
Собствениците на магазини в мола са говорили неколкократно със съдия-изпълнителя, който работи по казуса, както и с назначен временен синдик, но резултат все още няма.
"От банката казват, че те не са в правомощия да ни допуснат, да се обърнем към синдика. Тя отказва да ни осигури достъп, от съда по същия начин, тъй като не сме страна по делото. Искаме да знаем кой е човекът, който може да ни осигури достъп”, обяснява собственичка на магазин в търговския център.
Временно назначеният синдик подчертава, че наемателите могат да бъдат допуснати до своите магазини, но преди това те трябва да получат специално съдебно разпореждане за това. Оказва се, че длъжници са и някои от наемателите в мола. Това е и причината стоката да бъде блокирана като гаранция за погасяване на задълженията.
Водещи
-
Спират движението на „Дунав мост“ при Русе
Причината е авариен ремонт на фуга в неремонтирания участък на съоръжението
05.06 | 21:00
-
Милен Велчев: България няма да е принудена да плаща дълговете на страни в еврозоната
"Увеличението на заплатите зависи от успехите на българската икономика, в което не се...
05.06 | 20:45
-
Димитър Манолов - скептичен за значимо нарастване на доходите след влизането в еврозоната
Според президента на КТ „Подкрепа” ще се намерят хора, които да „ловят риба в мътна вода”...
05.06 | 20:30
-
Обявена е награда за информация за хакерите, атакували "Черна писта"
Наградата е до 500 000 лева за информация
05.06 | 20:15
Най-четени
-
Бургаско в паника: Мразовита мъгла обгърна морето
Стари моряци се кръстят и твърдят, че тя носи духовете на загинали моряци
05.06 | 14:00
-
Закриват университет, ако 6 месеца не провежда обучение
Нови правила за финансиране на второто висше образование
05.06 | 10:45
-
Българските символи запазват своето място и върху новата валута
Съгласно нормативните изисквания, всяка национална страна на евромонетите включва задължителни...
05.06 | 12:30