С 40 мин. по-бързо ще се стига с влак от Пловдив до Бургас 31.08 | 12:54
След рехабилитацията на релсите влаковете ще развиват до 130 км/ч
След рехабилитацията на жп линията Пловдив – Бургас ще намалим времето за пътуване между двата града с 40 минути. Това обяви днес заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Велик Занчев по време на първата копка на жп участъка Стралджа – Церковски. Той е част от проекта за рехабилитация на цялото жп направление от Пловдив до Бургас, за който са осигурени над 800 млн. лева от ОП "Транспорт и транспортна инфраструктура" 2014 – 2020.
По думите на заместник-министър Занчев, до 2022 г. ще бъде завършено цялото направление, както и системите за сигнализация и телекомуникации. "През този програмен период ще осигурим пълна оперативна съвместимост на всички системи по направленията от София до Бургас и от Пловдив до Свиленград", допълни той.
Железопътният участък "Стралджа – Церковски" е с дължина 2 км, а средствата, които ще бъдат инвестирани за неговата рехабилитация са 4,2 млн. лева. Срокът за приключване на строителството е януари 2018 г., а проектната скорост на трасето е 130 км/ч.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30