С 60% увеличи печалбата си телевизия BSkyB 27.01 | 20:28
Телевизията след дълги съдебни спорове вече се контролира от Рупърт Мърдок

Британската платена телевизия BSkyB, отскоро собственост на корпорацията на Рупърт Мърдок, обявии, че печалбата ѝ е нараснала с 59% за първата половина на настоящата фискална година.
Компанията, която има правата върху излъчванията на Английска висша лига по футбол и високорейтинговия новинарски канал Sky News, е спечелила 407 милиона паунда за периода юли-декември 2010 година.
Това е 59% повече от печалбата за същия период на 2009 година, когато е възлизала на 256 милиона британски паунда.
Резултатите открояват седма поредна година на растеж на телевизионната BskyB, като този път те са изключителни, с рекордни продажби на продукция и повече от двоен ръст на приходите, хвалят се от ръководството на компанията.
iNews припомня, че сделката за придобиването на сателитната телевизия от News Corp. стана обект на дълги съдебни спорове между държавата и купувача и най-накрая, през юни 2010 година, компанията на Мърдок се съгласи да закупи 61% от BskyB срещу 7.8 милиарда паунда.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30