Тютюнопроизводителите трябва да платят задълженията си до 15 август 17.06 | 11:53
Първият транш от от националните доплащания от 35 млн. лева беше раздаден авансово през май
Земеделските стопани, които са кандидатствали за подпомагане по схемата за национални доплащания, ще имат възможност да погасят публичните си задължения до 15 август, съобщи областният управител на Кърджали Иванка Таушанова
Първият транш от националните доплащания в размер на 35 млн. лева беше раздаден авансово в края на май. Вторият ще бъде преведен през август. Има достатъчно време хората да изчистят дължимото, смята Таушанова, цитирана от БТА.
Сега всички стопани, които са кандидатствали, ще вземат полагащите им се средства, независимо дали регистрираните от тях площи за подпомагане са под или над 100 кв. метра.
В област Кърджали мнозина бяха санкционирани от ДФ "Земеделие" заради техническо несъответствие в размера на площите, коментира директорът на областната дирекция по земеделие Йорданка Гочева.
След подадена от нея докладна до земеделското министерство, въпросът е решен в полза на производителите.
Водещи
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
-
Жълт код за мъгли в Северна България
Обявен е жълт код в 11 области на Северна България заради мъгли.
14.11 | 17:20
-
Адриан Николов, ИПИ: Бедността у нас е около 22% на национално ниво
Генерално разликите са двойни – между областите на опашката и областите начело, обясни в...
14.11 | 16:45
Най-четени
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45