Тютюнът се изкупува по-скъпо тази година 01.03 | 11:16
Изкупната кампания приключва в средата на март

Кампанията за изкупуването на тютюна в страната окончателно ще приключи в средата на март. Това съобщи председателят на Националната асоциация на тютюнопроизводителите Цветан Филев, цитиран от БТА.
Според него този срок не тревожи земеделските стопани, защото допреди три години кампанията, започваща след Нова година, е приключвала в края на март.
Филев не скри, че е имало различия за изкупните цени между земеделските стопани и търговските фирми, които са изяснени след намесата на Националната асоциация на тютюнопроизводителите.
Вече е изкупен тютюнът от ориенталските сортове. Цените са между 10 и 30 на сто по-високи от миналогодишните. Към края е изкупуването на сорта "Виржиния", а до средата на март ще бъде завършена и кампанията за изкупуването на сорта "Бърлей" в Северна България.
Асоциацията има идеи за изменения в Закона за тютюна и тютюневите изделия, свързани с договорирането на реалните площи, върху които се отглежда тютюн, за да се осигури отчетност за количествата и да се предвиди производството на качествени семена. Нужен е и регистър на тютюнопроизводителите и на изкупуващите тютюн фирми.
В средата на този месец ще продължат консултациите с търговски фирми за създаване на борд "Тютюн".
Водещи
-
Енергиен експерт: Възможно е да си развалим отношения със страните от "Балкански поток"
"Убеден съм, че това не е правилно решение и се надявам да не бъде взето", заяви Явор ...
28.09 | 18:00
-
Сребърен медал за България ня Световното по волейбол във Филипините
Хиляди у нас подкрепяха отбора ни по време на мача с Италия
28.09 | 15:25
-
СКАНДАЛ: Тръмп си фотошопна снимките с държавни лидери?
Тръмп и Мелания позират на всички снимки по един и същи начин
28.09 | 17:20
-
Ваня Григорова: Ако някой се бори със сивата икономика, да премахне тавана на осигуровките
Аз няма да подкрепя предложението за увеличение на цените за паркиране в синя и зелена зона,...
28.09 | 17:00
Най-четени
-
Масово гледане на финала по волейбол в цялата страна – вижте къде
Националният ни отбор ще играе днес от 13.30 ч. срещу тима на Италия за титлата на световното...
28.09 | 09:00
-
Румен Петков: ПП-ДБ живеят от Пеевски и заради Пеевски
Той за тях е като слънцето и въздуха
28.09 | 11:00
-
Основни хранителни стоки поскъпват на тържищата
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите у нас
28.09 | 10:20