Уговаряме Катар за банка в София 26.02 | 13:17
Емирството може да участва и в нов газов коридор
Катар да отвори банка в София и да се включи в изграждането на нов газов коридор. Това са част от предложенията, които външният министър Кристиан Вигенин е отправил по време на работно посещение в Доха. Вигенин се срещна с премиера на Катар и министър на вътрешните работи шейх Абдула ал Тани, а по-късно и с министрите на външните работи и финансите, както и със заместник-министъра на икономиката.
Според българският министър евентуална банка на Катар у нас ще е в полза на катарските инвестиции не само в България, но и в съседните страни, като също така ще подпомогне и развитието на бизнес отношенията.
"Предадох на катарската страна идеята на Унгария за нов газов коридор "Юг-север” от Гърция през България и Румъния, която дискутирахме в Будапеща", съобщи Вигенин.
Според него идеята представлява интерес за Катар заради намерението на Гърция освен трансадриатическия газопровод да развие и терминал за втечнен природен газ, информира в. "24 часа". Този въпрос ще бъде допълнително обсъден на среща, на която странатани ще е домакин.
От катарска страна бе проявен интерес какви са условията за придобиване на концесии в България и по-специално в златодобива. По време на срещите бе обсъдена и идеята за създаване на съвместен фонд за насърчаване на малкия и средния бизнес.
Българският външен министър предложи на катарската страна редовни политически консултации и обеща съдействие в ЕС по въпроса за премахване на визите за катарски граждани.
Водещи
-
Издирваната „криптокралица“ Ружа Игнатова може все още да е жива, твърди резследване
Ружа Игнатова беше харизматичната съоснователка на OneCoin – криптопонци схема, която е...
25.01 | 18:00
-
Топ астрологът Павел Глоба със стряскаща прогноза за България (ВИДЕО)
Най-сериозните събития в страната, когато тя може да се окаже на ръба на разкол ще бъдат през...
25.01 | 17:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00
-
РИОСВ пломбира линията за ПДЧ на "Кроношпан" във Велико Търново
Преди еколозите да влязат в завода, линията за ПДЧ беше спряна доброволно, защото изтече...
25.01 | 16:40
Най-четени
-
Нинова: Не беше сега моментът Радев да се появи на политическата сцена
Опашка от службогонци се нареди зад него, смята тя
25.01 | 12:00
-
Слави Василев: Радев ясно е изразил позициите си за еврото и Украйна, ще покаже пълния си потенциал
Той ще стане мишена на всички и за всичко, заяви политическият анализатор
25.01 | 14:00
-
Осем изпълнители продължават в националната селекция за "Евровизия 2026"
Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, Роксана, DARA, Innerglow, MONA и Preyah...
25.01 | 11:40
-
Станишев призна: Възможно е БСП да не мине 4%-ата граница на изборите за НС
Имаме специфична позиция в Борда за Газа - Николай Младенов е върховен представител, и това би...
25.01 | 17:00