Февруарските сметки за ток с 18% по-ниски, отчете EVN 11.03 | 15:59
Клиентите са свили потреблението спрямо януари, показват данни на дружеството

Намаление с над 18% на сметките за ток отчете електроразпределителното дружество за Югоизточна България EVN. Това са средни стойности на фактурите за февруари, спрямо тези за януари месец.
От компанията изтъкват, че потребителите дължат по-малко за ток през изминалия месец и в сравнение с февруари 2012 г.
70.30 лева с ДДС е средноаритметичната стойност на фактурите за клиентите на компанията този февруари. За сравнение, за януари месец средната сметка за ток е била 85.76 лв. с ДДС. През февруари 2012-а пък клиентите са платили средно 73.49 лв. с ДДС за еленергия.
Според EVN основна причина за по-ниските сметки е по-малкото потребление на електроенергия сравнено с първия месец на 2013 г. Анализ на дружеството показва, че 54,77% от клиентите са консумирали до 500 киловатчаса през февруари.
От компанията обаче не посочват дали правят изчисленията си при еднакъв период на засичане на електромерите.
16,5% от клиентите на ЕРП-то са консумирали от 500 до 1000 киловатчаса за февруари 2013 г. И тук се отчита намаление, сравнено с предходния месец, когато такова количество еленергия са изразходвали 17.93% от абонатите.
Значително намаление има и при дела на клиентите с най-голямо потребление – над 1000 киловатчаса. За февруари 2013 г. това са били 6,57% от абонатите, докато такива количества електроенергия през януари 2013 г. са изразходвали 10,64% от всички клиенти.
Водещи
-
Протести в цялата страна за запазване на лева ОБЗОР
31.05 | 18:00
-
Подробен месечен хороскоп за всички зодии през юни
Вижте какво ви очаква през следващия месец
31.05 | 17:40
-
В София се проведе протестно шествие срещу насилието над деца
"Да бъдем нетърпими към проявите на насилие, да бъдем подкрепящи към децата-насилници, които...
31.05 | 17:20
Най-четени
-
Рядка екзотична змия откриха в центъра на Варна
Влечугото е уловено и предадено в спасителния център на варненския зоопарк
31.05 | 13:40
-
Бойко Борисов: Цените ще бъдат и в евро, и в лева
Всеки, опитал да спекулира - ще бъде санкциониран, предупреди лидерът на ГЕРБ
31.05 | 13:00
-
Радев: Протестите и проучванията показват, че хората държат думата им да бъде чута
Президентът поздрави протестиращите с искане референдум за еврото и за запазване на българския...
31.05 | 12:20