Фирми протестират срещу уволнението на шефа на АПИ 10.02 | 15:28
Атанасов нямаше как за 2 месеца да реши проблемите, завещани му години назад от политиците, казват от бранша

Фирми от пътностроителния бранш, които са членове и на строителната камара, се обявиха срещу уволнението на шефа на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Дончо Атанасов и на негови колеги. Според тях този ход на служебния кабинет не е бил правилен. Поради тази причина те изпратиха официално обръщение до служебния премиер Огнян Герджиков в защита на отстранения от поста председател на УС на АПИ. В него фирмите отбелязват, че няма как Атанасов да е пряко виновен за фаталния инцидент в тунела на магистрала "Хемус", тъй като е бил на ръководната длъжност в Агенцията едва от 2 месеца, а е наследил огромни проблеми, натрупани в годините назад и причинени от политиците не само на АПИ, а и на цялата държава. И е нямало как те да бъдат решени за такъв кратък срок.
Според ръководителите на фирмите инж. Дончо Атанасов е "един достоен мъж", който не заслужава да бъде освободен от поста заради "престъпна небрежност", с която бе аргументирано уволнението му. "Удобно е да хвърлите на обществото "виновни" и да продължите напред с маршова стъпка да рушите", пише в писмото до премиера.
Строителите изказват в него и сериозно съмнение, че обещанието тунел "Ечемишка" да бъде пуснат отново в експлоатация до понеделник, 13.02.2017 г., и той да бъде напълно безопасен за преминаващите, ще може да бъде спазено при тези условия. Под самото писмо пък подписите си са сложили собственикът и управител на фирма "ИСА 2000" инж. Юлиян Инджов, както и двамата изпълнителни директори на компанията "Автомагистрали Хемус" инж. Веселин Воденичаров и инж. Николай Ръжев.
Ето го и самото писмо:
Водещи
-
Бонев: Такса "битови отпадъци" ще бъде повишена между 3 и 5 пъти
Ако досега за един апартамент в "Люлин" сте плащали 200 лв., от догодина едно четиричленно...
07.10 | 20:45
-
Заради авариен ремонт: Без топла вода и в "Дружба" 1
След като части от "Дружба" 2 останаха без топла вода заради планирания 90-дневен ремонт, днес...
07.10 | 20:30
-
"Стига лъжи" - младите лекари отново излязоха на протест
Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България"
07.10 | 20:20
Най-четени
-
Лекар посочи, че COVID е в разгара си в България, разкри симптомите, по които да го различим от грипа
При малките деца COVID може да протече с някои по-нетипични и размити симптоми.
07.10 | 11:44
-
Кофите за боклук в "Люлин“ и "Красно село“ преливат
На сайта на СО има карта с разположението на големи сиви контейнери
07.10 | 11:30
-
Дончев: Големият проблем в Елените е, че за едно място отговарят много институции
Според него единствените мерки, които могат да се вземат в подобна ситуация, са да се помогне...
07.10 | 15:45
-
Пепелянка ухапа пиян и умря от алкохола в кръвта му
Отровата на вечугото не оказала никакво влияние върху здравето на пострадалия, алкохолът я...
07.10 | 13:30