"Активни потребители": Кутиите на шоколадовите бонбони тежат повече, отколкото самите бонбони 14.01 | 10:40
Големите опаковки замърсяват много повече околната среда и разхищението не е аргументирано и редно, каза Богомил Николов

Проучване на "Активни потребители" показва, че кутиите тежат повече, отколкото шоколадовите бонбони в тях. Темата в студиото на Нова телевизия коментира Богомил Николов. По думите му големите опаковки замърсяват много повече околната среда и разхищението не е аргументирано и редно.
"Има и производители, които плътно са запълнили обема на кутията”, посочи Николов, но подчерта, че рядко хората се заглеждат в грамажа. По думите на експерта обаче няма законова пречка производителите да прилагат тази порочна практика.
"От 39 проверени от нас кутии бонбони само 2 имат запълване на кутията над 50%, останалите са около 20-30%. Слагат подложки, а бонбоните са с грамаж колкото един шоколад от 100 грама", каза експертът.
Според него, има случаи, в които шоколадовите бонбони са 6%, останалото е опаковка. Той препоръча да се гледа грамажа, който би трябвало да е написан на кутията, защото не е изключение в по-голяма кутия да има по-малко шоколадови бонбони.
Николов изнесе и факти, че много често няма връзка между цената на кутията и грамажа на бонбоните. Тоест, купувате голяма кутия скъпо, но вътре има по-малко бонбони и обратно, по-евтина кутия е с повече бонбони.
Снимката е илюстративна
Водещи
-
Томислав Дончев с две новини. Милиарди потичат към България
Милиарди потичат към България, което ще доведе до учеличение на бюджетите по 4 инвестиции –...
17.04 | 17:59
-
Радост за учениците в Поморие: Кметът обяви неучебни дни около Гергьовден
Ученици и учители ще имат повече време за почивка, празнични мигове и семейни събирания и ще...
17.04 | 17:40
-
На първо четене парламентът прие промени в Закона за чужденците в Република България
Със законопроекта се предлага и промяна на Закона за туризма, чрез която ще се създаде правна...
17.04 | 17:00
-
Лена Бориславова: Отвътре ми идва да подкрепя вота на недоверие
"Мисля, че има как да не предадем символно нито едно от двете големи обещания, които сме дали...
17.04 | 16:20
Най-четени
-
Томислав Дончев с две новини. Милиарди потичат към България
Милиарди потичат към България, което ще доведе до учеличение на бюджетите по 4 инвестиции –...
17.04 | 17:59
-
Кирил Петков: Не можем да сме част от мнозинство, управлявано от Пеевски
Депутатите гласуват втория вот на недоверие
17.04 | 11:15
-
На първо четене парламентът прие промени в Закона за чужденците в Република България
Със законопроекта се предлага и промяна на Закона за туризма, чрез която ще се създаде правна...
17.04 | 17:00
-
От "Величие" обмислят нов вот на недоверие след две седмици,
Формацията подкрепя вота на недоверие срещу кабинета на тема корупция, внесен от „Морал,...
17.04 | 10:15