"Атомстройекспорт" внесе иска срещу НЕК заради АЕЦ „Белене" 07.06 | 19:32
НЕК ще има възможност да представи своите възражения по същността на спора

"Атомстройекспорт" АД внася материалите по исковите документи към НЕК по проекта "Белене” в Арбитража към Международната търговска камара в Париж, съгласно обновеното разписание на арбитражното разглеждане, съобщават от "Атомстройекспорт", цитирани от агенция "Фокус”.
НЕК ще има възможност да представи своите възражения по същността на спора. "Атомстройекспорт" ще продължава да защитава своите интереси в арбитражното дело във връзка с незаконното спиране на проекта за строителство на АЕЦ "Белене” в рамките на установения от Арбитража график на разглеждането.
"Атомстройекспорт" остава отворен към разумни и конкретни предложения на българската страна за решаване на спора. Предложения относно мирно споразумение от българска страна към настоящия момент не са постъпили. Финалните изслушвания по делото са назначени предварително през юли 2014 г., съобщиха от компанията.
Детайлният иск от руската страна по делото между "Атомстройекспорт" и НЕК трябваше да бъде внесен до 31 май. Искът е за 1,250 млрд. евро. Делото беше преместено от Париж в Женева преди около четири месеца.
Според руската страна проектът е спрян предсрочно от правителството на България, а НЕК все още отказва да възстанови на "Атомстройекспорт" понесените разходи и загуби.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
ОФИЦИАЛНО: България е готова за еврозоната
Страната ни получава положителна оценка от ЕЦБ
04.06 | 14:04