„Известия“: Американски санкции може да засегнат и „Турски поток“ 14.05 | 12:29
Американският Сенат ще разгледа законопроект за налагане на санкции срещу компании, участващи в реализацията на руски газопроводи, сред които „Северен поток 2“

Американският Сенат ще разгледа законопроект за налагане на санкции срещу компании, участващи в реализацията на руски газопроводи, сред които "Северен поток 2", предава БНР като се позовава на "Известия". Руската медия цитира сп. "Форин полиси", което разполагало с копие от съответното предложение, разработено от сенаторите Тед Круз и Джийн Шахийн".
Според законопроекта лицата, които вземат участие в полагането на "Северен поток 2" и дават под аренда плавателни съдове за морската част на тръбопроводи, ще получат забрана за посещение в САЩ, а активите им ще бъдат замразени.
Санкциите ще засегнат и тези, които предоставят финансова и техническа подкрепа за проекта. Под ограничения ще попаднат всички кораби, свързани с полагането на тръбопроводи. По този начин санкциите може да засегнат от Турски поток".
Водещи
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
Най-четени
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45