277 кг от декар е средният добив от пшеница в Благоевградско 06.08 | 16:28
В общините Банско, Разлог и Сатовча жътвата на пшеницата е започната едва тази седмица

Продължава жътвата на пшеницата в област Благоевград. Цонка Марина-експерт от Областна служба "Земеделие и гори" в Благоевград обясни, че са ожънати 83 % от засетите площи или 18 156 декара от общо засети 22 245 декара, съобщава Агенция "Фокус".
Средният добив от декар е 277 килограма, близък до добивите от 2010 г. Марина обясни, че данните за средния добив от пшеница все още не са окончателни, тъй като в общините Банско, Разлог и Сатовча жътвата на пшеницата е започната едва тази седмица.
За момента най-добри средни добиви са отчетени в общините Петрич и Сандански с около 300 килограма зърно от декар. По предварителни данни жътвата на пшеницата в Благоевградско ще приключи около 20 август.
Жътвата на ечемика в Пиринско вече е приключена. 250 килограма от декар са средните добиви тази година при 297 килограма за 2010г. Най-добра реколта от ечемик е отчетена в общините Благоевград и Гоце Делчев. Няма данни за пропаднали площи.
Водещи
-
Ген. Атанасов с въпроси към МВР след побоя в Русе, не иска да се крие истината
Казусът с Русе също ще е тема към вот на недоверие, разкри депутатът от ПП-ДБ.
12.09 | 09:45
-
Нетаняху: Палестинска държава няма да съществува
"Ще съхраним нашето наследство, нашата земя и нашата сигурност. Ще удвоим населението на...
12.09 | 09:30
-
Очаква се днес ПП-ДБ, МЕЧ и АПС да внесат в деловодството на Народното събрание петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Предишни опити за сваляне на правителството
12.09 | 09:12
-
На прага на 15 септември: Новият формат на изпитите в 7 и 10 клас разтревожи родители и ученици
Според просветния министър промяната в изпита не е изненадваща, а е нещо, за което се говори...
11.09 | 17:00
Най-четени
-
Очаква се днес ПП-ДБ, МЕЧ и АПС да внесат в деловодството на Народното събрание петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Предишни опити за сваляне на правителството
12.09 | 09:12
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00