CNN стъпва у нас чрез BBT 06.12 | 17:41
CNN ще предоставя експертен опит с включването на новия канал News7, който ще използва честотите на BBT

Turner Broadcasting System Europe Limited, компанията майка на CNN International, подписа споразумение със стартиращия скоро нов български канал News7, съобщиха Герхард Зайлер, президент на TBS International и Николай Бареков, изпълнителен директор на BBT.
Новият български канал ще стартира през първата половина на 2013 г. и ще използва наземните и сателитни честоти на BBT. Скоро ще бъдат обявени програмната схема, основните предавания и водещи.
Споразумението е първото такова на територията на Източна Европа, след като българският канал се присъедини към международното семейство на CNN.
Споразумението предоставя на News7 ексклузивен достъп до видео и новинарските ресурси на международния новинарски лидер. Това включва извънредни новини на живо, репортажи и програми, съобщава TV7.
News7 ще предостави на CNN достъп до собственото си съдържание от България, създадено от екипите на канала в централата в София и кореспондентската мрежа в страната.
Според условията на споразумението CNN ще предостави също консултации, обучение и оперативна подкрепа за стартирането на канала, както и за развитието му след това, давайки ексклузивна добавена стойност на споразумението.
"Това споразумение с News7 показва не само непрекъснатия ни ангажимент към развитието на мрежата на CNN, но също нашия интерес да подкрепяме местни телевизионни канали с консултации и обучение, чрез които да предоставят качествен продукт на своята аудитория,” коментира Герхард Зайлер. "Докато News7 ще има пълна редакционна свобода и отговорност към създаваното съдържание, оперативно ние приветстваме възможността да работим с този интересен нов играч на новинарския пазар в България”, допълни още Зайлер.
Изпълнителният директор на BBT Николай Бареков пък смята, че "работата с Turner и достъпът до експертния опит и съдържанието на CNN ще подпомогне News7 да реализира целите си като първата ефирна 24-часова новинарска телевизия в HD формат, която ще бъде лидер в предоставянето на ексклузивно новинарско съдържание на високо ниво”.
"Безкрайно съм щастлив, че една идея, която възникна в мен преди повече от година, вече е реалност. Уверен съм, че с експертизата на CNN и подкрепата на новия собственик Алегро Кепитъл, News7 ще се превърне в изключителен успех”, каза Цветан Василев, инициатор на проекта.
"Ние сме много развълнувани относно съвместната работа с Turner и CNN и изцяло ще подкрепим развитието на новия канал, започнато от предишните собственици”, коментира Патрик Мартин, партньор и директор "Медии” в Алегро Кепитъл.
CNN е 24-часов новинарски канал, разпространен сред 2 милиарда души чрез 18 CNN телевизионни канала, интернет и мобилни услуги, продуцирани от CNN Worldwide, подразделение на Turner Broadcasting System Inc и Time Warner company.
CNN International е международната дирекция на CNN Worldwide, която разпространява новини чрез 14 услуги на седем различни езика. CNN International може да се гледа в над 259 милиона домакинства и хотелски стаи в над 200 страни по целия свят и онлайн на www.cnn.com/international.
BBT, заедно с TV7 и Super 7, смениха собственика си на 20 ноември. В тях инвестира британският фонд Alegro Capital. Тогава бе обявено успешното финализиране на преговорите по закупуването на едноличния капитал на групата канали TV7, Super 7 и BBT от Alegro Capital, международна компания за инвестиционно банкиране, фокусирана върху телекомуникации, медии и нови технологии.
Водещи
-
Радостин Василев: Ние от МЕЧ щяхме да подкрепим предложението на президента
" Ние от МЕЧ щяхме да подкрепим предложението на президента", каза Василев.
14.05 | 11:45
-
Ивелин Михайлов: Наталия Киселова се самоуби
"Тази жена се самоуби като преподавател, като човек с някаква чест и достойнство".
14.05 | 11:30
-
Костадинов към Киселова: Вие си позволихте да сте над Конституцията
"Най-лошото е, че не сте вие сама като личност, защото всички знаем, че го направихте, защото...
14.05 | 11:15
-
Пет уникални винени маршрута обещават различни вкусове и преживявания
На 17 и 18 май 17 бутикови винарски изби от Североизточна България ще отворят врати за пети...
14.05 | 10:59
Най-четени
-
Стачката на шофьорите оставя столицата без автобуси, трамваи и тролеи до обед
Мерки за облекчаване на ситуацията
14.05 | 09:15
-
НАП отчита ръст в приходите от ДДС от хранителните вериги
Българите са платили 360 милиона лева повече за храна през 2024 година в сравнение с...
14.05 | 08:58
-
Първият и единствен в света Паметник на Завистта - Българският Икар краси Хасково
Паметникът е открит на 8 септември 2014 година.
14.05 | 10:15