Deutsche Bank сложи таван на бонусите 09.02 | 07:11
Най-много 200 хил. евро премия ще дава германската банка

Най-голямата германска банка Deutsche Bank ще наложи таван на бонусите и премиите, които дава през настоящата година, предаде Bloomberg.
Таванът ще е от 200 хил. евро т.е. няма как да бъде дадена по-голяма еднократна премия за една година. Освен това максимум 100 хил. евро ще се дават в брой, а другите 100 хил. евро ще се изплащат в акции, които няма да могат да се продават преди август съответната година. Всякаква друга премия ще се разсрочва за срок от три години.
Deutsche Bank намали още с 15% заплатите на служителите си в инвестиционното и корпоративното звено. Банката отдели 5,05 млрд. евро за компенсации през миналата година. През 2010 година сумата беше 5,91 млрд. евро.
Примерът на Deutsche Bank не е единствен – Morgan Stanley, Credit Suisse и Citigroup намалиха бонусите на служителите си на по-високо управленско ниво през миналата година, като Morgan Stanley сложи таван от 125 хил. долара.
Водещи
-
НиЛо и Ники Михайлов се оженили на тайна церемония
Вече 19 г. пламти любовта между тях
18.05 | 15:30
-
Кметът Терзиев: Протестът на шофьорите е незаконен и несправедлив
Пети ден София е без наземен градски транспорт, метрото работи
18.05 | 15:00
-
Даниел Вълчев: В обществото нямаме консенсус кой труд колко струва
Деканът на Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ се надява стачните действия да не...
18.05 | 14:00
Най-четени
-
Австрия е победителят на Евровизия тази година
Оперният певец JJ с емоционалната песен Wasted Love очарова милиони по света
18.05 | 10:20