E.ON иска понижение на цената на руския природен газ 16.07 | 17:05
В случай на необходимост за решаването на проблема може да се намеси и арбитражен съд

Най-големият германски енергиен концерн E.ON започна преговори с "Газпром” за понижаване цените на доставяния природен газ, заяви ръководителят на германската компания Йоханес Тайсен, цитиран от "Вестдойче Алгемайне Цайтунг”.
В същото време той не изключва, че в случай на необходимост за решаването на проблема може да се намеси и международен арбитражен съд, пише Агенция "Фокус". "Засега ние ще продължим преговорите. Но могат да възникнат ситуации, при които ще се наложи да се решават някои спорни въпроси”, посочи Тайсен и допълни, че E.ON не зависи единствено от доставките на "Газпром”.
Очаква се преговорите да продължат най-рано до есента на тази година.
E.ON взима около една четвърт от газа, който ползва, от Русия. Като абсолютна стойност количеството е 20 млрд. кубични метра.
Напоследък интересът на "Газпром" към германския пазар става все по-силен след като стана ясно, че руският гигант и RWE, втората най-голяма германска компания след E.ON, водят разговори за възможно сътрудничество. В германските медии се появиха информации, че ако "Газпром" и RWE не се договорят, то руснаците ще потърсят контакт с E.ON.
Водещи
-
В ход е национална акция по проверка на хосписи и домове за възрастни хора
Акция в продължение на войната с имотната мафия
09.05 | 16:00
-
Джей Ди Ванс заяви, че Индия и Пакистан трябва да деескалират нарастващото напрежение между двете страни
Исторически контекст
09.05 | 15:45
-
Българските череши ще бъдат в много ограничени количества тази година
Необходимост от държавна подкрепа
09.05 | 15:30
-
Уикенд прогноза за времето
Атмосферното налягане ще бъде около и по-високо от средното за месеца.
09.05 | 15:15
Най-четени
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Желязков: Самолетът F-16 Block 70 e летящ, годен и боеспособен
Премиерът посочи, че като част от гаранционната поддръжка на машината е подменен „гаранционен...
09.05 | 13:30
-
Демерджиев подчерта, че случаят "Магдалена" не е изолиран
Според него всички виждат какво се случва в МВР, а Даниел Митов "стои неадекватно" и очевидно...
09.05 | 12:59
-
Депутат настоя за премахване на опасни дървета по пътя Русе - Бяла
"След всяка буря или по-силен вятър на пътното платно по пътя Русе-Бяла падат клони и дори...
09.05 | 11:03