Kodak поиска преименуване на театъра на „Оскари“-те 02.02 | 16:42
Компанията е в тежко финансово състояние и не може да плаща по договора с CIM Group

Kodak Theatre ще трябва да бъде преименуван. За това настоява компанията за производство на фотоапарати и ленти Kodak. Компанията обяви фалит и това е причината да поиска промяната на името на мястото, което ще събере всички погледи на ценителите на киното след броени седмици.
Именно в Kodak Theatre през последните 11 години се връчват наградите "Оскар" за постиженията на филмовите дейци.
Според иска, внесен от Kodak, компанията вече не може да плаща по 4 млн. долара годишно, за да пази своята марка, присъстваща в името на театъра, пише ИТАР ТАСС.
През 2000 година Kodak успя да сключи договор със собственика на театъра – CIM Group и сложи своето име върху сградата на театъра. Сделката беше на стойност 75 млн. долара и беше за срок от 20 години. Изпадналата във финансов колапс Kodak обаче поиска от съда да разтрогне това споразумение.
Това е пореден удар за CIM Group – в холивудските среди се заговори, че Американската академия за киноизкуство обмисля план и ще смени мястото, където се провежда церемонията по връчването на престижната награда. Академията подписа договор с компанията през 2002 година.
Споразумението е дългосрочно, а в него е записано, че след изтичането на първите 10 години или реално в началото на 2013 година от Академията имат право да поискат преразглеждане на условията.
84-тата церемония по връчването на "Оскари"-те ще се проведе на 26 февруари.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10