Nintendo не иска гей-връзки в игрите си 08.05 | 11:52
Японският производител отказа да включи опция за еднополови връзки в популярно заглавие
![Nintendo не иска гей-връзки в игрите си](http://inews.bg/pictures/1271746_1004.jpg)
Японската производител на видео игри Nintendo излезе със заявление, че няма да позволи виртуалните гей връзки между потребителите на новата си игра "Томодачи".
Те взеха това решение противно на онлайн кампанията на техния фен Тай Марини, който призоваваше за включване на еднополовите отношения в опциите на играта.
Сюжетът на "Томодачи", която беше представена в Япония миналата година, предлага на своите потребители да създават свои аватари, т.нар. "Мий", които да са техен прототип. Целта е играчите да изградят свой остров, където да създадат мини общност, като поканят в нея членове на семейство си, близки и приятели.
23-годишният Марини е разочарован от решението на Nintendo да изключи еднополовите отношения от възможностите в играта. Той заяви, че това е единствената възможност за хора като него да бъдат щастливи и да се бракуват с партньора си, макар в една виртуална реалност.
Водещи
-
Ето какви суми ще получат родителите, според Бюджет 2025
11.02 | 21:00
-
Зомбори се връща в „Капките”
11.02 | 20:40
Най-четени
-
КТ „Подкрепа“: Над 90 % от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си
Това показва анкета на Конфедерацията
11.02 | 17:00
-
Увеличението на пенсиите от 1 юли би трябвало да бъде с около 8,5%
Това сочат данните и изчисленията към момента
11.02 | 16:30
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Парламентът на Украйна позволи купуването на двата ядрени реактора, предназначени за АЕЦ "Белене"
Те са предназначени за атомната електроцентрала "Хмелницки", която работи с намален наполовина...
11.02 | 16:00