Starbucks стъпват на индийския пазар през август 31.01 | 11:33
Кафе-веригата иска да засили присъствието си в Азия

Може би най-популярната кафе-верига в света Starbucks ще отвори първия си кофишоп в Индия през август тази година, предаде Bloomberg.
От Starbucks обмислят да отворят свои кафенета в Мумбай и Ню Делхи – най-големите градове в Индия. Плановете за експанзия на индийския пазар включват отварянето на 50 кафенета през първите дванадесет месеца след стъпването в Индия.
Основни конкуренти на Starbucks в Индия ще бъдат Barista Coffee и Cafe Coffee Day. Barista е филиал на популярната италианска марка Lavazza, докато Cafe Coffee Day е собственост на Amalgamated Bean Coffee.
Ако намеренията на Starbucks станат факт, веригата ще има най-много свои заведения извън САЩ точно в азиатската държава. Индия се явява и основна брънка от пазарната стратегия на Starbucks за разширение в Азиатско-тихоокеанския регион.
През последните десет години консумацията на кафе в Индия се е увеличила почти двойно. През 2010 година индийците са изпили 108 хил. метрични тона от горчивата напитка.
Водещи
-
Експерт: За да се преодолеят огромните загуби на "Топлофикация София", цените трябва да се вдигнат
Задържането на цената на топлоенергията и закърпването на тежкото финансово положение на...
12.10 | 13:00
-
Десетки хиляди на пропалестински протест в Лондон
Имаше и контрапротест и се стигна до сблъсъци и арести
12.10 | 12:20
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Посрещнаха с хляб-сол и гайди златния Насар
Българската звезда във вдигането на тежести се завърна късно снощи в родината с третата си...
12.10 | 09:00