Домбровскис: Единственият проблем пред България за влизане в Еврозоната е инфлацията (ВИДЕО) 23.02 | 18:00
България ще трябва да отговори и на всички критерии от Маастрихт, не само за инфлацията. Трябва да се изпълнят ангажиментите, свързани с периода след ERM II, посочи той

Служебният премиер Гълъб Донев проведе среща с изпълнителния заместник-председател на ЕК, отговарящ за икономиката в интерес на хората Валдис Домбровскис. На пресконференция в Министерския съвет министър-председателят уточни, че двамата са обсъдили важни въпроси, свързани с пътя на България за членство в еврозоната.
"Нашият фокус беше върху присъединяването на България към еврозоната. Искам да подчертая, че ЕК ще продължи да подкрепя работата на правителството и да работи тясно с българските власти, за да гарантира, че тази работа ще доведе до успех и България ще може да влезе в еврозоната”, посочи Валдис Домбровскис.
Домбровскис отново изрази надежда, че страната ни ще успее да влезе в еврозоната от 1 януари 2025 г., както първо обяви в ефира на NOVA. "Междувременно, България ще трябва да отговори на всички критерии от Маастрихт, не само за инфлацията. Трябва да се изпълнят ангажиментите, свързани с периода след ERM II”, добави той.
"Забавянето не трябва да обезкуражава България. Еврото носи ползи за икономиката и за гражданите. По този начин страната ще попадне в центъра на европейския проект и се надяваме, че ще има успех”, посочи още изпълнителният заместник-председател на ЕК.
Домбровскис заяви, че единственият проблем пред България е инфлацията. "Това е съвместна оценка както на българските власти, така и на експертите от ЕК. Този критерий не се изпълнява, дори сте далеч от целта. Възможно е присъединяване на 1 януари 2025 г. Датата обаче не е важна, трябва да се изпълнят критериите”, категоричен бе той.
Водещи
-
Реакции на световни лидери за срещата Тръмп-Путин
16.08 | 18:00
-
Борят се за живота на млад мъж, прегазен е умишлено от свой съсед в Сливен
Извършителят е задържан
16.08 | 17:20
-
Голям пожар в Българово, градът е в капан на огнения ад
На място са кметът Димитър Николов и областният управител, които координират дейността на...
16.08 | 16:40
Най-четени
-
"Киев индипендънт": Срещата в Аляска беше срамна и безполезна
Все още няма официална реакция от Киев след срещата между американския президент Доналд Тръмп...
16.08 | 10:00
-
Автомобилен експерт за шофьора, забил се в автобус: Това е опит за убийство!
Остават много въпроси
16.08 | 10:20
-
Таткото на Сияна: Инцидентът с автобуса не се различава от този, в който загина детето ми
„Да управляваш автомобил в населено място с такава скорост е същото като да управляваш камион...
16.08 | 11:00
-
Гаджето на Глория - част от ОПГ за международен трафик на наркотици
Добромир Добрев бе арестуван след акция на ДАНС И ГДБОП в София на 13 август, а в автомобила...
16.08 | 10:40