Автобусните превозвачи излизат на протест днес 26.04 | 08:00
Въпреки преговорите с Ивайло Московски те настояват основно за ефективна борба със сивия сектор в транспорта

Днес точно на обяд автобусните превозвачи излизат на протести в София и Варна. В протестното шествие на Националното сдружение на автобусните превозвачи ще участват между 100 и 150 автобуса. В София сборният пункт на недоволните е на Горублянското ханче, откъдето автобусите бавно ще преминат през централни столични булеварди Цариградско шосе, Цар Освободител, Дондуков, Мария Луиза, край пл. Лъвов мост до крайната си точка – Централна гара.
Протестът е под наслов: "Не на сивата икономика". Именно това е най-големият проблем за бранша, смята Галя Топалова от Националното сдружение на автобусните превозвачи, цитирана от Нова ТВ.
Още миналата седмица превозвачите се заканиха да протестират символично в София въпреки преговорите при транспортния министър Ивайло Московски. Тяхното основно искане е ефективна борба със сивия сектор в транспорта. Московски ги препрати към вътрешния министър Румяна Бъчварова. До момента обаче те не са получили удовлетворяващо решение на проблемите си. Основните искания са превозвачите още са: изработване на нова Републиканска транспортна схема, еднакви общи условия при възлагане на поръчки за обществен превоз на пътници, изработване на ясен маханизъм за компенсации и субсидии, отпадане на тол таксите за автобуси извършващи превози по редовни автобусни линии, промени в Закона за автомобилните превози и кореспондиращите с него подзаконови нормативни актове.
По същото време, когато автобусните превозвачи ще протестират, транспортният министър Ивайло Московски ще пререже лентата на новата жп гара на София.
Водещи
-
Тежък инцидент с електрическо превозно средство в „Слънчев бряг”
По неофициална информация от местната полиция произшествието е станало около 14:00 часа на...
14.08 | 17:40
-
Правителственият самолет ИЛ-96-300 на Специалния летателен отряд "Русия" излетя от летище Внуково
В делегацията ще участват също министърът на отбраната Андрей Белоусов и финансовият министър...
14.08 | 17:22
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
Най-четени
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45