Агресивен мъж нападна с нож полицай в Пловдив 15.11 | 12:44
56-годишният нападател е арестуван

Пловдивчанин е задържан за проявена агресия към полицай. Около 17.20 часа вчера на ул. "Ген. Данаил Николаев” в Пловдив криминалист от Второ РУ се усъмнил в поведението на мъж, който бутал детска тротинетка и го спрял за проверка. Той обаче внезапно извадил нож и замахнал срещу служителя на реда, предаде Дарик.
След като не успял да нарани полицая, нападателят побягнал. По време на краткото му преследване пловдивчанинът направил още няколко неуспешни опита да намушка полицая, който обаче реагирал хладнокръвно и успял да задържи извършителя.
Установена е самоличността на 56-годишния мъж. Агресивният мъж е отведен в районното управление за срок до 24 часа. Образувано е бързо производство. Предстои материалите да бъдат внесени в Районна прокуратура – Пловдив.
Водещи
-
След ареста на Благомир Коцев: „Обнови Европа“ инициира дебат в ЕП
Според групата на либералите е налице атака срещу демократичните институции
23.07 | 20:15
-
Политолог: Опозицията няма интерес от избори
Управляващите са по-подготвени, смята Цветанка Андреева
23.07 | 20:00
-
EК готви ответни мита върху американски стоки за 93 млрд. евро
Комисията обяви днес, че основната й цел е да постигне съгласуван резултат със САЩ, за да се...
23.07 | 19:20
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
Въведено е частично бедствено положение в Тополовград заради пожар в Сакар
Предупреждение за населението
23.07 | 10:15