Ананиев предупреди: Минем ли 200 заразени дневно - връщаме част от рестриктивните мерки 07.07 | 12:32
Вече дни наред бройката на заразените с COVID-19 у нас минава над 150, изключение прави единствено този понеделник

При преминаване на границата от 200 болни на ден, ще получим сигнал, че трябва да се възстановят част от мерките. Това каза министърът на здравеопазването Кирил Ананиев пред журналисти при откриването на новия ядрено-магнитен резонанс, който беше монтиран в УМБАЛ "Св. Иван Рилски".
Вече дни наред бройката на заразените с COVID-19 у нас минава над 150, изключение прави единствено този понеделник, но тогава от здравното министерство отчетоха по-малък брой направени тестове в неделя - тогава новозаразените бяха едва 63-ма.
В събота Единният информационнен портал отчете рекорди - 182-ма пациенти с коронавирус. В неделя бройката намаля с двама - до 180. Днес бройката е 174.
Припомняме ви, че вчера, след среща на Националния оперативен щаб с премиера, бе взето решение за удължаване на извънредната епидемична обстановка с две седмици, т.е до края на юли.
Това се прави, за да се запази възможността на министъра на здравеопазването да може да издава заповеди, за да се създадат условия за намаляване нивото на разпространение на коронавируса.
Ананиев още вчера обяви, че се препоръчва на областните щабове да засилят контрола на територията на своята област при необходимост да въвеждат нови мерки, съобразявайки се с обстановката в техния регион и тяхната компетентност.
Препоръчва се да се намалят до минимум масовите мероприятия, защото в последните седмици се наблюдава силно разпространение на вируса при провеждане на масови мероприятия.
Водещи
-
Топлофикационните дружества поискаха драстично увеличаване на цените на парното и топлата вода на фона на спад на цените на газа
Той отбеляза, че потребителите се тревожат, особено пенсионерите и хората с ниски заплати.
07.04 | 13:30
-
БАБХ започва масирани проверки по магазини, вериги и търговски обекти за агнешко месо, яйца и бои за яйца
"Българското агнешко ще е със син печат, което го отличава от вносното – с червен печат",...
07.04 | 13:18
-
Йотова: В целия свят се говори повече за оръжие
„Днес, когато в целия свят се говори повече за оръжие и се правят сметки как да се развиват...
07.04 | 12:59
Най-четени
-
Протест срещу убийствата на пътя се провежда пред Съдебната палата в София
Предвидено е оттам протестът да мине през Министерството на правосъдието и парламента....
07.04 | 09:45
-
15 737 са чуждестранните студенти, които учат у нас през 2024 г.
През 2024 г. почти 9 000 чуждестранни студенти идват от страни извън Европейския съюз, а почти...
07.04 | 10:45
-
Ледено утро, ниски температури, студ и сняг в части на страната
Ето каква е обстановката в страната:
07.04 | 09:27
-
Андрей Райчев прогнозира с висока степен на вероятност предсрочни парламентарни избори в близко бъдеще
Гледната точка на Геновева Петрова
07.04 | 10:30