Ангелкова: Втори лифт на Банско няма да се строи 11.02 | 12:25
Според природозащитниците втората кабинка означава грубо посегателство върху богатствата на национален парк "Пирин"

Управляващите партии не са взели решение за строителството на втори кабинков лифт, става ясно от съобщение на правителствената пресслужба.
"Няма да се строи втори лифт на Банско", потвърди и министърът на туризма Николина Ангелкова.
Обяснението се налага, след като вчера вицепремиерът Румяна Бъчварова обяви, че по време на съвет на управляващата коалиция е било взето подобно решение.
Вчера партиите от управляващата коалиция обсъдиха дали трябва да има втори кабинков лифт. А резултатът - общо становище, че спорните въпроси около концесиите в зимния курорт трябва да бъдат решени бързо.
Според природозащитниците втората кабинка означава грубо посегателство върху богатствата на национален парк "Пирин". Всяко повдигане на темата винаги води след себе си протести в защита на природата и от друга страна – в защита на местния бизнес.
Сред туристите в Банско няма единно мнение, защото опашките за лифта в най-евтината ски дестинация в Европа, са огромни.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Иван Таков: Премиерът не е началник на председателя на БСП, за да му нарежда къде да ходи и с кого да се вижда
Основният приоритет на БСП в момента е да постави началото на пътя към смяна на данъчния модел...
04.09 | 13:30