Атентаторът от Сарафово взривил бомба с 3 кила тротил 02.04 | 11:50
Изяснява се как точно е стоял терористът до автобуса, когато е активирал бомбата

Между два и три килограма тротил е точното съдържание на бомбата, взривена от терориста на летище "Бургас" миналото лято. Това съобщиха пред БНР източници, близки до разследването.
Окончателните параметри ще станат ясни при следствения експеримент, който ще бъде проведен на 26-ти април на полигон близо до Ихтиман.
Експертизите около атентата в Сарафово са приключили. Остава да бъде изяснено как точно е стоял терористът до автобуса в момента, в който взривното устройство е било активирано.
Според част от свидетелските показания атентаторът се опитал да сложи взрива в багажното отделение, а според други е бил близо до вратата на автобуса.
В края на април на полигона в Ихтиман ще бъдат взривени и два автобуса - Mercedes и Mitsubishi, които вече са осигурени.
Осигурени са и специални манекени, които ще бъдат поставени на местата на пътниците. Взривното устройство ще бъде изработено от служба СДОТО в МВР. Вероятно ще бъдат направени различни по количество бомби и по нанесените щети ще стане ясно окончателното количество, което е било в раницата на атентатора.
Въпреки че веднага след терористичния акт полицията започна да издирва адресите, на които са отсядали атентаторът и предполагаемите му съучастници, следите така и не отведоха униформените до помагачите.
От месеци насам разследването изглежда в задънена улица, независимо, че чуждите служби оказват съдействие на българските разследващи.
В началото на ноември Интерпол отчете, че няма никакъв напредък в разнищването на атентата на летището в Сарафово въпреки общите усилия.
Тогава от полицейската организация заявиха, че е необяснимо как, след като има снимка и видеозапис на терориста липсва информация за самоличността му.
Водещи
-
ВАС обяви нищожност на разпоредби от наредбата да оценяване на резултатите от зрелостните изпити в 12 клас
Става дума за разпоредби от Наредба № 11 от 1 септември 2016 година за оценяване на...
28.03 | 17:40
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Бил Гейтс: Хората няма да бъдат нужни „за повечето неща“ в рамките на следващите десет години
Гейтс определи тази визия за новата ера като „безплатен интелект“, в разговор миналия месец с...
28.03 | 17:00
-
Цените на плодовете и зеленчуците ще падат след средата на април
Млякото поскъпна със 17% за година
28.03 | 16:30
Най-четени
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Правителството залага 3 милиарда лева за капиталови разходи в инфраструктурни проекти
Други важни инфраструктурни проекти
28.03 | 11:59
-
Баба Марта показа нрава си и посипа със сняг някои части на страната
Нищо, че вече е пролет
28.03 | 15:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45