БДЖ въвежда от утре двойно обозначение на цените - в лева и в евро 07.08 | 15:45
То ще се прилага за всички хартиени превозни документи, електронни билети, както и в ценовата информация на официалния сайт на Железницата

БДЖ въвежда от утре двойно обозначение на цените - в лева и в евро. То ще се прилага за всички хартиени превозни документи, електронни билети, както и в ценовата информация на официалния сайт на Железницата.
В периода от 01.01.2026 г. до 31.01.2026 г. клиентите ще могат да извършват разплащания както в лева, така и в евро. В този едномесечен преходен период, при плащане в брой с левове или евро, ресто ще се връща в евро. След изтичането му, от 01.02.2026 г. всички плащания в брой за превозни документи ще се извършват единствено в евро, независимо че цените ще продължат да бъдат показвани и в двете валути.
Заради техническа подготовка на системата за резервация и билетоиздаване е планирано временното ѝ прекъсване. В интервала от 23:45 ч. днес до 02:30 ч. на 08.08.2025 г. няма да се издават превозни документи от билетни каси, PDA устройства, автомати за билети и онлайн платформата на БДЖ, поради актуализация и настройка на системата. В този интервал, пътниците ще могат да закупят билети директно във влаковете от превозния персонал.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00