БСП не иска база на НАТО у нас 23.01 | 17:07
„Не виждам основа за допълнително разполагане на сили“, коментира Столтенберг
Анализът на средата не дава причина за допълнително увеличаване на съюзническите сили у нас. Това заяви бившият министър на отбраната Ангел Найденов във връзка с плановете на Йенс Столтенберг да разположи постоянни сили на НАТО у нас.
Волен Сидеров по-рано заяви, че базата ще бъде разположена във Варна, за да бъде удобна за нападение над Русия.
По думите на Найденов не е нужно допълнително разполагане извън елементите, които са включени в контролно-командния център. Найденов е песимист за евентуална актуализация на бюджета за отбрана тази година, какъвто анонс беше направен вчера. Ангажименти за повече пари, припомни той, президентът пое още миналата година на срещата на върха в Уелс, както виждате вместо увеличение, военният бюджет беше намален на 1,1 млн. лв., като разликата с 2014 г. е в размер на 110 млн. лв. надолу.
Ако няма промяна в бюджета, освен че ще се окажем държава, която не спазва поетите ангажименти, освен че президентът е бламиран, ще се засили острият недостиг на средства за поддържане, ремонт, възстановяване на техника, пълен провал на модернизацията на БА, предупреди още той, цитиран от БТА.
Водещи
-
Папа Лъв XIV ще посрещне във Ватикана холивудски звезди
Сред тях са Кейт Бланшет и Крис Пайн
11.11 | 14:00
Най-четени
-
Страната ни става част от европейската система за печатане на еврото от януари 2026 година
Какво очаква България
11.11 | 08:45
-
Мъж размахва нож във влака Горна Оряховица – София
Наложена му е мярка за неотклонение „подписка“.
11.11 | 11:45
-
Кой е шофьорът, прегазил кучето Мая? Жители на "Разсадника" се вдигнаха на протест, искат наказание
В неделя извършителят подал сигнал до 112 заради скандал с неговите съседи.
11.11 | 09:15