БСП обеща - повече места в Европарламента от ГЕРБ 14.04 | 12:18
БСП регистрира листата си в ЦИК за евроизборите
![БСП обеща - повече места в Европарламента от ГЕРБ](http://inews.bg/pictures/1251742_1004.jpg)
Коалиция за България ще има повече членове от ГЕРБ в Европейския парламент. Това каза лидерът на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев в отговор на твърденията на водача на ГЕРБ Бойко Борисов, че партията му ще превъзхожда Коалиция за България с евродепутатски места на предстоящите избори през май.
Станишев посъветва лидера на ГЕРБ да започне да ходи по-често на работа, защото за 9-10 месеца, от началото на 42-рото народно събрание има само едно изказване, и то процедурно.
БСП регистрира днес листата си в ЦИК за евроизборите. По време на регистрацията Сергей Станишев посочи, че листата на Коалиция за България обединява хора с политически опит, ясни граждански позиции, ясен професионален профил в различни области на политиката и на европейския живот и ще могат да защитят българския интерес в ЕС, защото на тези избори залогът за бъдещето на България и за бъдещето на Европа наистина е голям.
Той обясни, че представителите на листата на социалистите се срещат с членове и симпатизанти на партията през последните седмици, както и той самият.
"От проведените срещи мога да кажа категорично, че БСП е силно мотивирана и очакваме най-голяма подкрепа за Коалиция за България на изборите и за това ще се борим. Всеки, който иска социална Европа, към която европейските и българските социалисти се стремим, трябва да подкрепи листата на социалистите", подчерта лидерът на БСП.
Според него видяното в последните 5 години – орязване на социалните и публичните разходи и догматичната политика, която се налага от Брюксел, трябва да се промени, като се върви към нова, социална и справедлива Европа.
"Промяната, която започнахме в България преди 9 месеца, се реализира стъпка по стъпка и последователно от кабинета "Орешарски" и за това той също трябва да получи шанс да продължи. Иначе се връщаме в едни мрачни времена на репресия, газене на бизнеса, социален геноцид и това не трябва да се допуска", категоричен бе той. Според него хората искат България да върви напред и виждат шанс за това в правителството на Орешарски.
Водещи
-
СЗО призова Европа да сложи "страшни" етикети на бутилките с алкохол
Статистиката сочи, че Европа остава континентът с най-висока консумация на алкохол в световен...
14.02 | 17:20
-
5% отстъпка за ранно плащане на данъци: Как да се възползвате
Общо 1,149 млн. са притежателите на жилища и/или автомобили в София, които са данъчно...
14.02 | 17:00
-
Финансист предупреди за нов скок на цените
Това мнение изрази финансиста Борис Петров. Пред БНР той коментира вчерашния бойкот на...
14.02 | 16:45
-
Радев: Бих желал да видя българските политици, особено нашите народни представители да полагат системни усилия
Държавният глава подчерта, че предстоят важни разговори за мира в Европа и бъдещето на...
14.02 | 16:30
Най-четени
-
Поради авария временно е преустановено топлоподаването на територията на ж.к. "Студентски град“
Очаквано възстановяване на 15 февруари 2025 г., 21:30 часа.
14.02 | 11:30
-
Политически реакции след новината за обвинителния акт срещу Кирил Петков
Никой не е над закона. Това можем да кажем за новината, която дойде за обвинението на г-н...
14.02 | 14:15
-
Румен Радев: Честит празник на българските лозари и винари!
Държавният глава пожела на всички работещи в сектора празникът да им донесе благословия от...
14.02 | 09:31
-
Леко затопляне, на места - слънце
Максималните температури ще са между 4° и 9°, в Дунавската равнина и Тракия райони – до 10-13°
14.02 | 08:00