БЧК започва да раздава пакетите с храни за най-бедните 05.01 | 17:20
Кампанията започна от 6 януари и ще продължи до 29 януари във всички областни градове

От 6 до 29 януари Българският Червен кръст (БЧК) започва поетапно да разпределя индивидуални пакети с хранителни продукти на 255 000 най-нуждаещи се българи по списъци на Агенцията за социално подпомагане. Пакети ще получат и хората, пострадали при природните бедствия и аварии, съобщиха от БЧК.
Пакети с основни продукти ще се раздават на бедните в областите Благоевград, Бургас, Варна, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Перник, Пловдив, Разград, Русе, Силистра, Смолян, Стара Загора, Търговище, Шумен и Ямбол.
За София град раздаването на продуктите ще стартира на 11 януари 2016 г.
Графикът за поетапното раздаване по програмата е публикуван на интернет страниците на БЧК /www.redcross.bg/ и на АСП /www.asp.government.bg/ и в регионалните офиси на БЧК и е съобразен с възможностите за зареждане на пунктовете в страната.
Всички, включени в списъците на Агенцията за социално подпомагане, ще получат по 13,6 кг хранителни продукти: 5 кг брашно, 3 кг леща, 3 кг спагети, 1,6 кг компот и 1 кг конфитюр.
Освен хората, получаващи целева помощ за отопление през миналия отоплителен сезон (2014-2015 г.), към имащите право на хранителен пакет са добавени и лица и семейства, инцидентно пострадали при бедствия и аварии от 2012 г. до сега.
Раздаването ще се извършва от служители и доброволци на БЧК в обособените за целта 311 пункта. Хранителните продукти ще се получават срещу подпис и документ за самоличност.
Помощта се осъществява по Оперативната програма за храни и основно материално подпомагане със средства от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица (ФЕПНЛ). Оперативната програма се управлява от Агенцията за социално подпомагане и се осъществява със съдействието на местните власти.
За допълнителна информация гражданите могат да се обаждат в областните организации на БЧК.
Водещи
-
Путин и Нетаняху — двоен проблем за дипломацията на Тръмп
Именно тези два конфликта – в Украйна и в Газа – президентът на САЩ Доналд Тръмп обеща да...
11.09 | 13:30
-
БНБ: Внесете си левовете в кеш по картовите сметки до 01.01.2026 г.
Това уточняват от Българската народна банка (БНБ) по повод официалното влизане на еврото в...
11.09 | 13:16
-
Ню Йорк днес отбелязва 24-тата годишнина от атентатите на 11 септември 2001 г.
"Този ужасен ден беше за много нюйоркчани моментът, в който бяха маркирани като 'другите'",...
11.09 | 12:58
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30
-
Новият областен управител на Плевен: Осигурена е вода за училища и детски градини
Ако те са добри, сондажът ще бъде включен към водопроводната мрежа.
11.09 | 09:30
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00