Бабикян: Борисов да играе футбол време намира, да дойде в парламента – не 21.04 | 10:29
От „Изправи се! Мутри вън!“ подкрепа за кабинет на ГЕРБ не може да се очаква, категоричен е той
"Представителите на народа са в Народното събрание. Не знам как един човек намира време да играе футбол, а не да отиде в Събранието." Това каза в интервю за БНР Арман Бабикян, депутат от "Изправи се! Мутри вън!", по повод очакването премиерът в оставка Бойко Борисов да се яви в Народното събрание.
"Съвсем разбираемо е защо ГЕРБ нямат желание да водят разговори с нас - от нас не може да се очаква подкрепа за кабинет на ГЕРБ", подчерта Бабикян по темата преговори за бъдещо правителство с първия връчен мандат: на ГЕРБ-СДС.
"Ние сме обявили темите, по които сме хомогенни, далеч преди изборната кампания. Спазваме това, което сме поискали по площадите на България и това са мотивите, заради които сме заедно", коментира Арман Бабикян, запитан колко е хомогенна парламентарната група на "Изправи се! Мутри вън!"
Арман Бабикян смята, че в ПГ на ИМВ няма индикации за отцепление и преконфигуриране на депутати.
"Човек може да е сигурен само в смъртта. Имам спокойствието, че хората, с които сме заедно, ще изпълнят всичко това, което сме декларирали публично."
Според Бабикян страната ни има проблем "във вертикален, а не в хоризонтален порядък", защото сме "във феодална система и премиерска република, която няма общо с демокрацията и парламентаризма".
Бетонирането в енергетиката не се случва за 24 часа, заяви Бабикян относно отхвърленото предложение на БСП за мораториум върху назначенията и финализираните конкурси за управителни органи на държавните предприятия. Той допълни, че в БСП има опитни в енергетиката хора.
Седмица преди Корнелия Нинова "да се събуди по темата", по една от националните телевизии Мария Капон е посочила конкретно име и конкретен борд в енергетиката и "човек, който предстои да спечели такъв конкурс", поясни Арман Бабикян.
"Тази ранна прогноза взе, че се сбъдна и на никой не му трябваше кристално кълбо. Трябваше хората от БСП да се усетят още тогава."
Водещи
-
Асен Василев към Росен Желязков: Призовавам ви да подадете оставка, за да не се стигне до ексцесии
Тази оставка е необходима, защото това правителство краде бъдещето на българския народ, в т.ч....
10.12 | 13:30
-
Отиде си легендарната треньорка Виолета Стамболийска
До последния си дъх тя се грижеше за физическото, психическото и емоционалното развитие на...
10.12 | 13:20
-
Румъния въвежда отново ограничителни мерки заради COVID-19
Броят на инфекциите с вируса SARS-Cov2 започна да се увеличава значително
10.12 | 13:10
-
Лазар Радков сподели наръчник как да се опазим по време на протест
За тази вечер са планувани масови антиправителствени демонстрации в редица градове в страната...
10.12 | 12:59
Най-четени
-
Борисов: След 1 януари ще говоря за оставки и протести
"Надявам се на 1 януари всеки българин да може да си изтегли парите от банкомата в евро", каза...
10.12 | 09:45
-
Екшън в парламента. Шести вот на недоверие
Предишните вотове на недоверие към правителството, всички неуспешни, бяха заради провал в...
10.12 | 09:45
-
Читалищата в страната готвят протест заради унизителния Бюджет 2026
Над 900 културни дейци подкрепиха декларация срещу системното пренебрежение и липсата на...
10.12 | 10:45