Баща би медсестра в Пловдив 04.09 | 17:37
Нападнал я, когато отказала да го пусне при настаненото в болницата негово дете

25-годишен пловдивчанин е задържан, след като нанесе побой над 48-годишна медицинска сестра от Спешното детско отделение в Пловдив. Инцидентът е станал в петък по обяд, съобщиха от полицията. Мъжът отишъл там със семейството си, след като детето му на година и половина погълнало лъжица прах за пране и започнало да повръща. В Детското отделение в УМБАЛ "Св. Георги” го прегледали, лекарите установили, че няма опасност, предписали му хапче и го отпратили за домашно лечение, обясни пред БНР говорителят на районната прокуратура Атанас Илиев, предаде бТВ.
Майката обаче не останала доволна, отишли на втори преглед в частна болница, откъдето пак ги върнали в "Св. Георги”. Там вече сложили момченцето на системи. Бащата се изнервил, искал на няколко пъти да влиза при детето, при което една от медицинските сестри му казала да излезе и да чака в коридора. Той обаче я хванал за гушата, нанесъл й юмрук в главата и я ритнал в корема.
Бащата бил отведен за едно денонощие в полицейския арест, по случая е образувано бързо производство. След доклад на случая в районната прокуратура мярката му за неотклонение е удължена до 72 часа. На бащата ще бъде повдигнато обвинение за лека телесна повреда. За това се предвижда затвор от 1 до 5 г., тъй като става въпрос за нападение над медицински специалист.
Водещи
-
Софиянски: Неморално е поведението на синдикатите за стачката на транспорта в София
Има форма на рекет, смята бившият кмет на София
20.05 | 14:30
-
ВАС даде ход на делото за последния конкурс за избор на генерален директор на БНТ
Емил Кошлуков продължава да ръководи обществената телевизия вече почти три години след...
20.05 | 14:20
Най-четени
-
Синдикати: Готови сме отново за стачка в градския транспорт
Синдикатите са против сливането на транспортната система в едно дружество.
20.05 | 09:45
-
Метрото продължава да работи с допълнителни влакове въпреки възстановеното движение на наземния транспорт
Шестдневна блокада
20.05 | 08:45
-
Откриват паметник за лекарите, загинали от COVID-19
Паметникът се намира в двора на болницата, вляво от входа на параклиса.
20.05 | 10:15
-
Заплатите в обществените медии - с 15-20% по-ниски от тези в градския транспорт в София
След шестдневна стачка за по-високи възнаграждения наземният градски транспорт в София...
20.05 | 10:46