Белгийски превозвачи поискаха да чупят български камиони 06.06 | 13:20
Транспортните фирми се оплакаха от нелоялната конкуренция на пазара

Недоволни белгийски шофьори и собственици на транспортни фирми от района на Фландрия заплашиха да чупят български камиони и да пукат гумите им.
Причина за крайните действия е нелоялната конкуренция на превозвачи от Източна Европа, съобщава в. "Соар", позовавайки се на анонимен източник.
Белгийските превозвачи се почувствали ощетени, тъй като регистрираните в България и Румъния техни колеги работели срещу по-ниско заплащане. От нелоялната конкуренция се възползвали и белгийски собственици на фирми, пререгистрирали дейността си в България заради по-ниските данъци.
Към неофициалната инициатива се присъединили и шофьори от холандския район Маастрихт. За да приобщят нови членове, се предлагали по 250 евро на онези, съгласили се да чупят източноевропейски камиони и да пукат гумите им.
"Ако се стигне до такива крайни действия, нека нашите шофьори веднага се обърнат към местни власти", заяви пред iNews Валентин Бянов, председател на Българския съюз на товарните превозвачи.
Той обясни, че именно ниските цени, предлагани от българските фирми, са причина за недоволството на белгийските колеги.
По неофициална информация организацията на недоволните била основана по идея на мъж, чийто дядо, собственик на фалирала транспортна фирма, се самоубил заради неуспеха си.
Водещи
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Поредно напрежение между Костадин Костадинов и Манол Пейков в пленарна зала
Вчера беше обявено официално моето дело срещу Костадинов, то е на 2 октомври тази година....
18.07 | 11:15
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59
-
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг"
Тя се дава след оценка на Европейската агенция по околна среда, която се прави всяка година....
18.07 | 10:30
Най-четени
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
България отбелязва 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски
Събития, свързани с годишнината
18.07 | 09:15
-
След инцидента в Слънчев бряг и последвалото задържане, Жана Бергендорф проговори за първи път
Певицата, станала известна с победата си в "X Factor", реагира с ирония към критиките и...
18.07 | 10:45