Белградският съд реши, че Цветан Василев може да бъде екстрадиран у нас 02.10 | 20:48
Това е само една от стъпките в тромавата процедура, защото решението може да бъде обжалвано в Апелативния съд, а последната дума е на сръбското Министерство на правосъдието

Висшият съд в Белград одобри искането за екстрадиция на Цветан Василев, съобщава сръбският "Инсайдер". Според сръбските магистрати са изпълнени законовите предпоставки за екстрадицията на бизнесмена в България, обвинен в причиняване на фалит на четвъртата по големина банка в страната.
Това е само една от стъпките в тромавата процедура, защото решението може да бъде обжалвано в Апелативния съд, а последната дума е на сръбското Министерство на правосъдието. Това предвижда член 31 на Закона за международната правна помощ по наказателни дела. "Не коментираме каквито и да е случаи, които са обект на съдебно преследване", е коментирал пред изданието Сергей Андреев от посолството на България в Сърбия.
Адвокатът на Цветан Василев Константин Симеонов коментира, че решението е на първа инстанция и може да бъде обжалвано.
Припомняме, че бившият банкер и екс собственик на Ботев Пловдив Цветан Василев избяга в Сърбия, за да е далеч от ударите на родното правосъдие, което според него е корумпирано и цели да го изкара единствен виновник за фалита на КТБ. Откакто е в Белград Василев не спира да разкрива подмолните практики на политиците у нас като основните му мишени са премиерът Бойко Борисов, депутата-олигарх от ДПС Делян Пеевски и почетният-председател на ДПС Ахмед Доган.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00