Бирата – редовното питие за половината ученици у нас 06.06 | 10:08
20% от учениците са се напивали поне веднъж през последния месец

Всеки трети ден нашите деца употребяват алкохол. Този и още десетки стряскащи факти изнесоха на семинара "Училище за родители" психолозите Петър Кралев и Мадлен Алгафари, съобщава "Булфото".
60% от участвалите в изследване, проведено сред 2217 ученици от средния курс, заявяват, че пият редовно бира. Това обяви по време на семинара психологът Петър Кралев.
20% от учениците са се напивали поне веднъж през последния месец. Около 440 души от изследваните 2217 са се напили през последния месец.
5% от изследваните са се напили 3 или повече пъти за месец. Освен стряскащата статистика друг голям проблем е битуващият сред по-голямата част от анкетираните родители мит, че щом детето им не буйства и не създава проблеми, когато е употребило алкохол - то значи няма проблем.
От лекцията на водещите психолози родителите получиха някои основни насоки за това, как да комуникират и как да помогнат на своите деца, за да не се превърнат в алкохолици.
Сред някои от съветите на специалистите е създаването у детето на убеждение, че алкохолът не е средство за ежедневна употреба и че той не е начин да се измъкнат от стреса и проблемите си.
Събитието бе част от глобалната кампания за корпоративна и социална отговорност Responsib’ALL Day, която тази година е посветена на намаляването на употребата на алкохол сред непълнолетни лица.
Водещи
-
Борисов за визитата на Зафиров в Китай: Разликата между мен и останалите политици е моят опит, затова ГЕРБ нямаше представители там
На въпрос срещу какво би протестирал, той отговори: "Срещу завладяната държава. От всички...
04.09 | 10:30
-
Спират водата в няколко квартала в София
От 11:00 до 23:00 ч. ще бъде спряно водоподаването в следните вилни зони:
04.09 | 10:15
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Окончателно – променят изпита за Национално външно оценяване по математика след 7 и 10 клас
На прага на новата учебна година в сила влизат и електронните здравни досиета на учениците....
04.09 | 09:45
Най-четени
-
Към края на август са подадени З06 343 заявления за помощ за отопление
Към момента са издадени 233 551 заповеди за отпускане на помощи, като миналата година...
04.09 | 09:15
-
„Животното беше на 10 метра от мен, явно гонеше плячка“: Какво разказа мъжът, заснел черния леопард
а. В сряда бе разпространен клип от дупнишкото село Крайници, на който се вижда животно,...
04.09 | 09:30
-
Окончателно – променят изпита за Национално външно оценяване по математика след 7 и 10 клас
На прага на новата учебна година в сила влизат и електронните здравни досиета на учениците....
04.09 | 09:45