Бой и клане между бежанци в Харманли 18.08 | 10:20
Афганистанец е бил наръган на автобусна спирка след скандал със сънародници

Бежанец от Афганистан е пострадал снощи при сбиване в Харманли. Около 22:00 ч. на автобусната спирката срещу входа на центъра за настаняване на мигранти е възникнал скандал между няколко от тях, който прераснал в сбиване. По време на конфликта един от чужденците, дошъл от Афганистан, е прободен с нож в областта на гърдите. Няма опасност за живота му. Пострадалият е бил откарано в близкото лечебно заведение, където са предприети всички необходими мерки по оказване на медицинска помощ. Към момента състоянието му е стабилно, предаде БГНЕС.
За инцидента е подаден сигнал на телефон 112 от собственичката близкото заведение. Патрулен автомобил на РУП Харманли, пристигнал веднага на мястото на инцидента е установил, че сбилите се чужденци са афганистански граждани, които са подали молба за закрила, регистрирани са и настанени в РПЦ "Харманли". Лицата са с установена самоличност.
Нападателят, използвал хладно оръжие е идентифициран и задържан. В момента се провеждат следствено-процесуални действия.
Държавната агенция за бежанците (ДАБ) е в непрекъснат контакт и в постоянна координация с органите на МВР, като са предприети всички необходимите действия по запазване на обществения ред и повишаване мерките за сигурност на българските граждани, както и на лицата, потърсили международна закрила в РПЦ "Харманли”. МВР предприема превантивни засилени мерки за сигурност с полицейски патрули и жандармерия около всички териториални поделения на ДАБ в страната.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00