Борисов: Продължаваме промяната причиниха бедствие (ВИДЕО) 26.11 | 18:24
За 15 дни ще се справя с границата, убеден е той

"Огромна инфлация, огромно обедняване, изцяло неохранявана Шенгенска граница, купуване от изборите до енергетиката. Това е резултатът от две години управление на "Продължаваме промяната"". Това заяви в Стара Загора лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той остро разкритикува оценките, които от "Продължаваме промяната" са си позволили по отношение на ГЕРБ, като цитира думите на Корнелия Нинова от БСП, която определила политиците от ПП като "аматьори".
"Да положим усилия и да подпишем документ за едни шест месеца, ако не искаме подобни правителства. Ако не искаме да го направим, да кажем на Радев, че отиваме на избори. Не е сериозно намерението на ПП - със 72-ма депутати да правят правителство. Ако са решили да правят кабинет на малцинството, тогава са се разбрали или с ДПС, или с "Възраждане", но със сигурност не с ГЕРБ и БСП, защото ние показваме техните недъзи", подчерта Борисов.
Бившият премиер попита какво е направила партията на Кирил Петков и Асен Василев за две години. Лидерът на ГЕРБ се позова и на оценката на рейтинговата агенция Standard & Poor's, която прогнозира по-малко от 1% растеж на БВП през следващата година.
"Разбирате ли какво ви причиниха те за две години. Всичките икономически желания на ПП не могат да се осъществят при такъв нисък растеж и инфлация над 15%. Това на английски се нарича disaster, а на български – катастрофа", подчерта Борисов, цитиран от "24 часа".
Водещи
-
Важна новина за пенсионните фондове и еврото
"Ние сме абсолютно готови и решени във всяка една таква ситуация да реагираме и съответно да...
11.09 | 16:30
-
"Енерго-Про": От „Български пощи“ не ни превеждат събраните суми за ток
Най-засегнати са възрастните хора
11.09 | 15:30
-
Млад австриец загина при инцидент в България
"Обичам приключенията“, споделя Мориц в едно от последните си послания, обяснявайки какво го...
11.09 | 14:59
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30
-
Как се отчита потреблението на топлата вода при профилактика?
"Когато има авария и до апартамента ни не стига топла вода, кранчето на топлата вода трябва да...
11.09 | 12:45