Борисов в Парламента: България е на първо място по най-нисък брой заразени и починали от COVID-19 28.04 | 10:15
Понеже мерките са изключително навременни и точни, много добре прецизирани с народо-психологията, на практика ние имаме най-либералните мерки, подчерта премиерът от парламентарната трибуна

България е на първо място по най-нисък брой на заразени и починали, което е индикатор колко навременни и добри са били мерките. Това каза премиерът Бойко Борисов по време на изслушването си в парламента за актуалното състояние в страната във връзка с пандемията от COVID-19 и ефективността на предприетите здравни, икономически и социални мерки, предаде БГНЕС.
По линия на здравеопазването ние първи започнахме да правим учения. Имахме и облекла, и тестове. Много бързо реорганизирахме индустрията и започнахме сами да си произвеждаме облекла и шлемове, заяви премиерът и подчерта, че ние имаме най-либералните мерки в Европа.
Нашите мерки са съобразени изцяло с препотъките на СЗО и затова създадохме кризисен щаб с най-добрите специалисти. Всеки ден медиите могат да получат отговори на въпросите си в никаква контролируема среда, отбеляза Борисов.
Понеже мерките са изключително навременни и точни, много добре прецизирани с народо-психологията, на практика ние имаме най-либералните мерки, подчерта премиерът от парламентарната трибуна.
На практика няма държава, да не говориме за региона, където има вечерен час, ние бяхме единствените, които не си затвориха църквите и манастирите. В момента, в който дойде платото или малкия пик, ние веднага дадохме възможност да бъдат ваксинирани децата, да бъдат възстановени женските консултации, плановите операции, инвитрото, припомни Борисов и отбеляза: Българите могат да се движат напрактика неограничен брой пъти до магазина, до аптеката, до банката и никой не ги проследява за това.
Той препоръча "горещо" да се вслушваме в думите на щаба. Мерките у нас са толкова разхлабени, че те нямат аналог другаде в чужбина, заяви още Борисов.
Водещи
-
Икономист: Не трябва да има такъв закон като този за еврото
Цените и сега се вдигат, но заради разходи за заплати, каза Никола Янков от икономическия екип...
30.07 | 17:15
-
Натали Трифонова проговори след слуха за раздяла с Мартин Чой
Красивата синоптичка няма да бърза да се връща на работа, след като роди
30.07 | 16:45
-
Публикуваха третото класиране за прием в 8-и клас
Свободните места за следващото класиране ще бъдат обявени на 1 август, а заявленията за...
30.07 | 16:15
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45
-
Адска паника скова света след невиждания трус в Камчатка
Надигна се вълна цунами, която хвърли в ужас 5 държави
30.07 | 11:30