Борисов говори с полския премиер за единството в ЕС 05.01 | 15:23
Телефонният разговор между двамата дойде на фона на напрежението между Варшава и Брюксел

Министър-председателите на България и Полша Бойко Борисов и Матеуш Моравецки обсъдиха двустранните отношения между страните в телефонен разговор. Двамата категорично затвърдиха разбирателството и доброто сътрудничество в различни области, които двете държави са изградили.
"Полша е много важна държава за Европейския съюз", заяви премиерът Борисов в контекста на отношенията между Варшава и Брюксел и отново подчерта, че единството е положителният изход за ЕС. "Не случайно това е и мотото на Българското председателство - Съединението прави силата. Това е урок, научен от собствената ни история и като Председател на Съвета България ще търси съгласие и ще работи за единството на Съюза", допълни Борисов.
Българският министър-председател запозна полския си колега с приоритетите на Българското председателство на Съвета на ЕС и го покани на срещата на върха в София на 17 май, когато лидерите ще обсъждат темата "Западни Балкани". "Дебатът за бъдещето на Европа е свързан с дебата за европейската интеграция на тези държави, тяхното приобщаване, стабилност, просперитет и спазване ценностите на Общността", посочи Борисов.
Бойко Борисов и Матеуш Моравецки обсъдиха и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството в сферата на туризма. Полските туристи, посетили България в периода януари- ноември 2017 г. са били близо 400 хил., което е 7,7 процента ръст спрямо същия период на 2016 г. Има ръст и на българските туристи, които са пребивавали в Полша - над 60 хил. или с 35,3% повече за същия период.
Водещи
-
Заради черния леопард: БХРА иска компенсации от държавата
Бизнесите са били принудително затворени по време на търсенето
06.07 | 13:40
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20
-
Иван и Андрей с ново риалити шоу за Нова телевизия
Обект на шоуто ще бъдат ремонти и креативност
06.07 | 13:00
-
Ползи и вреди от всекидневната консумация на диня
06.07 | 12:41
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
В Париж започва 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО
Тя е под българско председателство
06.07 | 11:20